Chełm: Nieletni włamywacze chcieli sobie pojeździć

  • 12.06.2018, 08:09
  • (apm)
Chełm: Nieletni włamywacze chcieli sobie pojeździć
Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy zabrali cudzy samochód, aby nim pojeździć. Na swoim koncie mają też włamanie do innego auta. Ich łupem padło radio i gaśnica. Pokrzywdzeni oszacowali starty na ponad 3 tysiące złotych.

We wtorek (5 czerwca) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w Chełmie daewoo lanosa.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że samochód nie był zamknięty, a kluczyki i dokumenty były w środku. Wartość strat oszacował na kwotę 2 tysiące złotych – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Policjanci odnaleźli porzucony na terenie miasta samochód. Zatrzymali dwóch młodzieńców z Chełma w wieku 15 i 16 lat. Jak się okazało, zabrali auto, żeby nim pojeździć. Z ustaleń śledczych wynika, że to nie jest jedyne ich przewinienie.

- Dzień wcześniej włamali się do parkującego fiata. Uszkodzili pojazd i skradli stamtąd gaśnicę oraz radio. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia – dodaje Czyż. - Materiały z tej sprawy zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który będzie podejmował dalsze decyzje w związku z popełnionymi czynami karalnymi.


Teraz czytane:

Bez dokumentów nie pojedziesz [CZYTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe