Tenis stołowy: Poznali smak sukcesu

  • 28.05.2018, 09:13
  • TS
Tenis stołowy: Poznali smak sukcesu
Ponad 200 osób stanęło do rywalizacji w III Wojewódzkich Mistrzostwach w Tenisie Stołowym dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Smakuj sukces". Wśród pań triumfowała Beata Oliwiak, reprezentująca Warsztat Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Grzegorz Płoński z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wojsławicach.

Mistrzostwa w tenisie stołowym nawiązują do tradycji imprez rekreacyjno-sportowych i festynów "Medycy – dzieciom" oraz igrzysk sportowych "Olimpijski Smak Zwycięstwa" organizowanych z wielkim powodzeniem przez młodzież i nauczycieli Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie w latach 1995-2015. Przedsięwzięcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem środowiska osób niepełnosprawnych.

- Imprezy organizowane przez naszą szkołę wzmacniają w uczestnikach rywalizacji poczucie wartości, dają olbrzymią radość, pozwalają na wzmacnianie więzi koleżeńskich i nawiązywanie nowych przyjaźni – podkreśla Małgorzata Szyszkowska, dyrektorka Szkoły Policealnej Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie. - Z kolei dla naszych uczniów zawody są okazją do praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności zawodowych w pracy z osobami niepełnosprawnymi – dodaje.

W tenisowej rywalizacji "Smakuj sukces", zorganizowanej przez Szkołę Policealną MSZ przy współpracy chełmskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego "Kwadrat", uczestniczyło ponad 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących 19 placówek z całego województwa lubelskiego. Wśród pań zwyciężyłaBeata Oliwiak (WTZ w Hrubieszowie) przed Dorotą Molendą (WTZ w Sawinie) i Moniką Zagrabą(WTZ w Majdanie Zahorodyńskim). Czwarte miejsce zajęła Agnieszka Głowacka (ŚDS w Rejowcu Fabrycznym), piąte Natalia Hagemejer (WTZ "Misericordia" w Lublinie), a szóste Joanna Sakowicz(również WTZ "Misericordia" w Lublinie).

W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Grzegorz Płoński (WTZ w Wojsławicach). Na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Dubienko (ŚDS w Hrubieszowie), na trzecim miejscu podium stanął zaś Paweł Bałabaj (ŚDS w Krasnymstawie). Czwarty w klasyfikacji był Mateusz Kusiak (DPS w Surhowie), piąty Mariusz Kopciewski (WTZ w Rozłopach), a szósty Piotr Rzepka (WTZ w Majdanie Zahorodyńskim).

Dodatkową atrakcją zmagań były zabawy ruchowe i konkursy sprawnościowe z nagrodami. Najlepsi zawodnicy w obu kategoriach otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe. Głównym sędzią zawodów był Janusz Hanusiak, a nad sprawnym przebiegiem mistrzostw czuwała koordynatorka przedsięwzięciaMonika Sikora, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Policealnej MSZ.


Teraz czytane:

Kolejny półmaraton chełmski za nami [SPRAWDŹ]

TS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe