Szaleńczy pościg za przemytnikami

  • 24.10.2016, 11:04 (aktualizacja 28.10.2016, 10:02)
  • (apm)
Szaleńczy pościg za przemytnikami NOSG CHełm
Akcja jak z kryminalnego filmu. Ze stodoły z dużym impetem wyjechał terenowy jeep. Kierowca oraz pasażer auta, nie bacząc na bezpieczeństwo interweniujących funkcjonariuszy, zamiast zatrzymać się, jechali dalej. Wyłamali ogrodzenie otaczające posesję i uciekli. Mundurowi ruszyli w pościg za przemytnikami...

Do zdarzenia doszło 16 października. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu Bugu ślady, które mogły wskazywać na dokonanie przemytu wyrobów akcyzowych z Ukrainy do Polski. Tropy potwierdziła również, po swojej stronie, służba graniczna Ukrainy.

- Funkcjonariusze ustalili miejsce, do którego mógł być odwieziony przemycony towar. Ślad prowadził do jednej z posesji, znajdującej się na terenie gminy Leśniowice w pow. chełmskim – mówi ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG. - Gdy zbliżali się do gospodarstwa, ze stodoły znajdującej się na jego terenie, z dużym impetem wyjechał terenowy jeep. Kierowca oraz pasażer auta, nie bacząc na bezpieczeństwo funkcjonariuszy, wyłamali ogrodzenia otaczające posesję i podjęli próbę ucieczki.

Mundurowi zatrzymali uciekających przed nimi mężczyzn. Okazali się nimi 49- oraz 29-letni mieszkańcy powiatu chełmskiego. Mężczyźni, tuż przed zatrzymaniem, w pobliskim lesie zdążyli już wyładować "trefny towar" znajdujący się w ich pojeździe.

- Na miejscu zabezpieczono 20 tys. paczek nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kolejne papierosy znaleziono na terenie posesji w gminie Leśniowice w budynkach - ponad 20 tys. paczek. Do sprawy zatrzymano również właściciela przeszukanej posesji – 51-letniego mężczyznę.

- W sumie ujawniono i zabezpieczono wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 500 tys. zł – dodaje Sienicki.

Papierosy były spakowane w pakiety po 50 kartonów i owinięte czarną folią. Jak twierdzą mundurowi, zostały przemycone do Polski za pomocą łodzi pontonowej, a następnie odwiezione w głąb kraju.

W sprawie tej zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz za przemyt oraz posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych. Papierosy pochodzące z przemytu, które ujawniono podczas prowadzonych działań, docelowo miały trafić na targowiska w centrum kraju.

(apm)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciekawe ?
Ciekawe ? 11.12.2017, 10:56
https:// www. salon24.pl/u/szmarowski/ 814163,rosyjski-agent-w-strazy-granicznej

Pozostałe