Spektakl: Pchła Szachrajka w MDK

  • 23.05.2018, 08:31
  • AN
Spektakl: Pchła Szachrajka w MDK
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na premierę najnowszego spektaklu młodych adeptów sztuki teatralnej. Tym razem "wzięli na tapetę" twórczość Jana Brzechwy.

Spektakl nosi tytuł "Pchła Szachrajka" i został zrealizowany na podstawie książki Jana Brzechwy. W przygotowanie przedstawienia zaangażowały się dwie grupy teatralne MDK-u: Teatr Wiercipiętki oraz Teatr My, które prowadzi Justyna Maliszewska.

Premiera odbędzie się w sali teatralnej MDK przy ul. Pocztowej. Początek o godzinie 17. Wydarzenie już w najbliższy czwartek, 24 maja.

- Przedstawienie jest bardzo kolorowe i wesołe. Bierze w nim udział około 14 osób. Na pewno spodoba się dzieciakom - zachęca do udziału w premierze Maliszewska.

Prace nad przedstawieniem trwały od kwietnia. Wyreżyserował je Mirosław Majewski.
 

TEATR "WIERCIPIĘTUSIE"  to dzieci w wieku 5-7 lat, które lubią bawić się w teatr, śpiewać i rysować. Podczas zajęć bawiąc się dziewczynki i chłopcy poznają elementarne zasady gry scenicznej, uczą się poprawnej artykulacji, ćwiczą dykcję oraz emisję głosu.

TEATR" WIERCIPIĘTEK"  tworzą dzieci w wieku 8-14 lat. Metodą gier dramatycznych prowadzone są zajęcia z dykcji, emisji głosu, kultury języka. Młodzi ludzie uczą się autoprezentacji, publicznego wypowiadania się oraz elementów gry aktorskiej.

TEATR "MY" to młodzież szkół gimnazjalnych, licealnych oraz studenci współtworzący przygotowywane spektakle. Na zajęciach stosowane są różne formy wypowiedzi scenicznej (np. teatr cieni). Uczestnicy poznają podstawowe zasady gry scenicznej , ćwiczą dykcję, emisję głosu, uczą się poprawnego posługiwania się językiem polskim, autoprezentacji, mówienia publicznego. Młodzież uczestniczy w warsztatach teatralnych, przeglądach, konkursach i wycieczkach.


Ciekawy temat:
Pumptrack w Rejowcu Fabrycznym już działa [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe