Festiwal talentów i dobroczynności Seniorzy Dzieciom

  • 19.05.2018, 23:50
  • red.
Festiwal talentów i dobroczynności Seniorzy Dzieciom
Seniorzy potrafią się bawić, ale też mają wrażliwe serca. Udowodnią to podczas czerwcowego Festiwalu talentów i dobroczynności. Już teraz zachęcają mieszkańców Chełma do przyłączenia się do swoich działań.

23 czerwca Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Razem na Kresach" wspólnie z Radą Seniorów i klubami seniorów działającymi w naszym mieście organizują imprezę, która jest częścią Dnia Organizacji Pozarządowych. Główną atrakcją będzie turniej rodzinny pod hasłem "Łączymy pokolenia". Każdy klub seniora wystawi w nim swoją reprezentację. Drużyna ma składać się z trzech osób (senior rodu, rodzic i dziecko w wieku 8-12 lat).

- Planujemy, że w turnieju będzie rywalizować ok. 10 trzyosobowych drużyn rodzinnych. Zabawa na pewno będzie ciekawa, ponieważ oprócz konkurencji sprawnościowych przygotowaliśmy także pytania z wiedzy o swojej rodzinie i mieście - mówi redaktor naczelna Wanda Jaroszczuk, a także prezes stowarzyszenia "Razem na Kresach". - Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, także dzięki dofinansowaniu, jakie pozyskaliśmy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych.

Redakcja Super Tygodnia czeka na zgłoszenia drużyn do końca maja pod nr tel. 82 565 27 05.

Seniorzy przekują swoje talenty w dobroczynność, a to za sprawą dwóch kolejnych konkursów, które przeprowadzone zostaną podczas festynu w parku. Ciasta, jakie panie z klubów seniora zgłoszą do konkursu, zostaną nagrodzone, a później rozdane wśród publiczności w zamian za datki do puszki. Dochód z tej charytatywnej zbiórki zostanie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla osoby, która potrzebuje takiego wsparcia.

  Zaprosiliśmy także seniorki do udziału w konkursie na najpiękniejszą poduszkę-przytulankę. Nagrodzimy zwyciężczynie, a wszystkie zgłoszone do konkursu poduszki-przytulanki przekażemy oddziałowi pediatrycznemu chełmskiego szpitala, by dawały radość chorym dzieciom.

 Seniorki zaproponowały także, by przeprowadzić zbiórkę pościeli i poduszeczek dla starszych osób przebywających na oddziale opiekuńczo-leczniczym i opiekczuńczo-pielęgnacyjnym. Te dary można będzie przynieść na imprezę 23 czerwca. Przyjmujemy je już także w naszej redakcji przy ul. Lubelskiej 31.

Przypominamy, że wciąż czekamy na zgłoszenia kandydatek i kandydatów do tytułu Seniorka i Senior Roku 2018. Dla laureatów tego konkursu także będziemy mieli cenne nagrody. Salon kosmetyczny Wiliams zaoferował bezpłatny makijaż wszystkim paniom, które będą prezentować się na scenie.


Teraz czytane:

Las znają od podszewki [ZOBACZ]

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe