Rejowiec Fabryczny: Lekcja z przedsiębiorczości - nauka przez zabawę

  • 15.05.2018, 10:01 (aktualizacja 12.06.2018 15:27)
  • Elżbieta Rorenberg
Rejowiec Fabryczny: Lekcja  z przedsiębiorczości  -  nauka przez zabawę
Doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery z Rejowca Fabrycznego spotkał się z młodzieżą licealną klasy pierwszej. Po raz kolejny już raz, zajęcia odbywały się z wykorzystaniem edukacyjnej gry planszowej ,, Chłopska Szkoła Biznesu”.

Reguły gry są bardzo proste, gracze od razu wiedzą co robić i po zapoznaniu się z kosztami wypraw próbują swoich sił w wyścigu do bogactwa. Z punktu widzenia doradcy plusy tej gry to: idealne narzędzie do pracy, minusem jest to, że minimalna ilość graczy (12 osób) oznacza, ze nie uda się w nią pograć w mniejszym gronie.

W czasie rozgrywki uczniowie wcielają się w andrychowskich tkaczy, kowali i piekarzy, którzy produkując odpowiednie im towary ( chleby, bryki i płótna) handlują z innymi graczami lub odbywają wyprawy handlowe do innych miast w Europie. Celem gry jest zgromadzenie jak największego majątku.

Główne zastosowanie gry to rozwijanie kompetencji społecznych graczy oraz praktyczna edukacja na rzecz przedsiębiorczości. Chłopska Szkoła Biznesu angażuje emocje uczestników rozgrywki, skłania ich do współpracy oraz pozwala na samodzielne realizowanie własnych planów. Zalety gry najczęściej podkreślane: uatrakcyjnienie zajęć, integruje grupę, kształtuje postawy przedsiębiorcze wśród graczy, uczy prowadzenia negocjacji, podejmowania decyzji, ryzyka, uczy współpracy, samodzielności w działaniu oraz umiejętności nawiązywania kontaktów handlowych.

Na koniec zajęć podliczono zarobki każdego z uczestników, wybrano pierwsze III miejsca i wręczono upominki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem a uczniowie byli bardzo aktywni.

Elżbieta Rorenberg
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe