Gm. Leśniowice: Alojzów górą!

  • 11.05.2018, 13:23
  • DBEZ
Gm. Leśniowice: Alojzów górą!
Na Stadionie Sportowym w Leśniowicach odbył się Gminny Dzień Strażaka, połączony z zawodami sportowo–pożarniczymi oraz obchodami 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczególny powód do świętowania miała drużyna OSP z Alojzowa.

Zawody rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych ZOSP RP w Leśniowicach, Szkoły Podstawowej w Leśniowicach oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych. Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach pod opieką Anny Krajewskiej oraz Beaty Miszczak.

 Po oficjalnej części rozpoczęły się zawody sportowo-pożarnicze, w których udział wzięło 12 jednostek OSP i 7 młodzieżowych drużyn pożarniczych. Strażacy zmagali się w dwóch konkurencjach: sztafeta 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Sędzią głównym zawodów był Dariusz Popek.

I miejsce zdobyła drużyna z Alojzowa. Na podium znalazły się również: OSP Rakołupy Duże z miejscem drugim i OSP Plisków na pozycji trzeciej.

Dalsza klasyfikacja przedstawia się następująco:  IV miejsce - Sarniak, V - Majdan Leśniowski, VI - Horodysko,  VII - Leśniowice,  VIII - Sielec,  IX - Kumów Majoracki, X - Kasiłan, XI - Kumów Plebański, XII - Wygnańce.

Wśród chłopięcych młodzieżowych straży pożarniczych również Alojzów okazał się najszybszy. Drugie miejsce zdobyły Leśniowice, III - Plisków, a IV Horodysko.

 W grupie żeńskiej najlepsze były dziewczęta z Kumowa Majorackiego. Tuż za nimi załapała się drużyna z Alojzowa, a na końcu z Horodyska.


Ciekawe tematy:

Jak spać, by się wyspać bez bólu? [CZYTAJ]

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe