Zdrowie: Plazmalemma najlepsza

  • 7.05.2018, 08:45 (aktualizacja 08.05.2018 08:58)
  • AN
Zdrowie: Plazmalemma najlepsza
W Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Najlepiej wypadli uczniowie z II LO w Chełmie.

Uczestnicy konkursu mieli do pokonania trasę, przy której znajdowały się upozorowane zdarzenia i sytuacje wymagające udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodników oceniali profesjonalni ratownicy medyczni oraz instruktorzy pierwszej pomocy PCK. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, a także znajomością zasad współpracy z innymi służbami ratunkowymi i mundurowymi.

W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących chełmskie szkoły. Zwyciężył doskonale przygotowany zespół Szkolnej Grupy Ratowniczej Plazmalemma, działającej w II LO w Chełmie. Drużyna Dreszerczyków awansowała do kolejnego etapu konkursu, który 12 maja odbędzie się w Lublinie.

W skład zwycięskiej drużyny Plazmalemma weszli: Jakub Bochen (kierownik zespołu), Sylwia Manaj,Mikołaj Korzeniewski i Martyna Wołucka oraz Wiktoria Wojtiuk. Opiekunem zwycięskiego zespołu był Krzysztof Olejniczak.


Teraz czytane:

Made in Poland w Muzeum Ziemi Chełmskiej [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe