Zapasy: Krawczyk trzecia w Europie!

Świetny występ w mistrzostwach Europy w rosyjskim Kaspijsku zanotowała olimpijka z Rio do Janeiro Katarzyna Krawczyk. Zawodniczka Cementu-Gryfa Chełm w kategorii do 53 kg zajęła trzecie miejsce i wróciła do Polski z brązowym medalem.

Podopieczna trenera kadry narodowej Piotra Krajewskiego była bardzo blisko sięgnięcia po złoto. W swojej pierwszej walce Katarzyna Krawczyk bez większego trudu pokonała (przez przewagę techniczną 10:0) reprezentantkę Szwecji Matildę Lindstroem. W taki sam sposób chełmianka uporała się z Mołdawianką Julią Leordarą, dzięki czemu awansowała do półfinału mistrzostw. W starciu, którego stawką był awans do grona dwójki najlepszych zapaśniczek w Europie w kategorii do 53 kg, zawodniczka Cementu-Gryfa Chełm stoczyła zacięty pojedynek z gospodynią zawodów, Rosjanką Stalvirą Orshush. Walka do końca trzymała w napięciu, ale ostatecznie zaledwie jednym punktem lepsza okazała się reprezentantka Rosji, która zwyciężyła 6:5. Zawodniczce z Chełma pozostał bój o trzecie miejsce na podium. W pojedynku tym Krawczyk udowodniła swoją wyższość nad Węgierką Mercedesz Denes, wygrywając 7:0 (przez położenie na plecy) i sięgając tym samym po brązowy medal mistrzostw. Złoto wywalczyła Stalvira Orshush, pokonując Białorusinkę Wanesę Kaładzińską 7:0. Drugi brązowy krążek zdobyła Greczynka Maria Prevolaraki, która okazała się lepsza od reprezentantki Turcji Aysum Erge (12:7). Mistrzostwa Europy w zapasach kobiet i mężczyzn (seniorek i seniorów) w Kaspijsku trwały od 30 kwietnia do 6 maja.