Zdrowie: Konkurs dla szkół

  • 3.05.2018, 07:06
  • AN
Zdrowie: Konkurs dla szkół
Jeszcze tylko do 14 maja przyjmowane są zgłoszenia do konkursu z cyklu "Smaczny i zdrowy posiłek". Ta edycja dotyczy tematu zdrowych przekąsek. To jednocześnie ostatnie tygodnie na zgłoszenia w głównym konkursie 8. Edycji Programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo", w którym do zdobycia są m.in. bony o wartości 15 tys. zł na sprzęt sportowy.

Tym razem zadaniem klasy jest projekt wzorowanej na edukacyjnej grze karcianej YEDZO Karty Dania, która najlepiej posłuży jako zdrowa imprezowa przekąska. Aby prawidłowo wypełnić zadanie konkursowe na Autorską Kartę Dania, należy przyjrzeć się dokładnie karcianej grze, która w tym roku jest częścią zestawów edukacyjnych.

W konkursie "Przekąski z głową" inspiracją ma być wydarzenie "IMPREZA" oraz specjalnie przygotowany scenariusz lekcji, oraz materiały dydaktyczne. Posiłkując się wiedzą zdobytą na lekcji, piramidą żywieniową oraz kartami dań w grze karcianej, uczniowie mają za zadanie stworzyć własne danie, które z powodzeniem będzie królować na stołach podczas towarzyskich spotkań z przyjaciółmi.

Od pierwszych dni programu "Żyj smacznie i zdrowo" trwa również konkurs główny zatytułowany "Yedzo Go". Polega on na zorganizowaniu szkolnego wydarzenia nawiązującego tematyką do założeń tego programu edukacyjnego, a także do gry edukacyjnej YEDZO. Im większe zaangażowanie uczniów i lokalnej społeczności, ciekawsze aktywności i przekonująca relacja z wydarzenia, tym większe szanse na zwycięstwo.

Nauczyciele, którzy wciąż wahają się z rejestracją do programu, mają szansę na darmowy zestaw edukacyjny! Każde zgłoszenie to gwarancja otrzymania darmowego zestawu oraz kolejna możliwość, by wspólnie z programem "Żyj smacznie i zdrowo" poszerzać wiedzę uczniów na temat racjonalnego komponowania posiłków i wdrażania zdrowych nawyków od najmłodszych lat. Rejestracji oraz zgłoszeń konkursowych należy dokonywać na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl.

Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Instytut Żywności i Żywienia.


Teraz czytane:

Zaginiony kajakarz znalazł się... w domu [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe