Gm. Gorzków: Radnym skończyła się cierpliwość

  • 03.05.2018, 07:06
  • GD
Gm. Gorzków: Radnym skończyła się cierpliwość
Ile można czekać na wyrównanie drogi powiatowej w Antoniówce i montaż bariery ochronnej w Czystej Dębinie? Radni Dariusz Golec i Edward Cieplechowicz są już zniecierpliwieni ciągłymi obietnicami bez pokrycia. - Rezultatów wciąż nie widać - mówią rozgoryczeni.

W ubiegłym tygodniu kolejny raz przypomniał o tych problemach radny Edward Cieplechowicz. Na sesji zapytał, jakich argumentów zacząć używać, żeby wnioski zgłaszane do Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie wreszcie zostały zrealizowane.

- Co najmniej od półtora roku mówię o konieczności montażu bariery ochronnej w Czystej Dębinie przy skrzyżowaniu w kierunku Antoniówki. Na dalszym odcinku zapadają się pobocza. Jak ktoś na nie najedzie, zsunie się do rowu. Przycięte gałęzie leżą od kilku miesięcy i nikt ich nie sprząta. Może się wydawać, że to są drobne sprawy, ale dla mieszkańców mają jednak znaczenie - wyliczał radny Cieplechowicz. 

Po sesji pojechaliśmy z radnym na wizję lokalną. Pokazał nam kilka problematycznych miejsc na drodze z Czystej Dębiny w kierunku Antoniówki: np. zapadliny przy przepustach i nierówności w poprzek jezdni.

- Zaniżenie jezdni w pobliżu remizy OSP w Antoniówce pojawiło się w ubiegłym roku. Początkowo było one niewielkie. W ostatnim czasie się powiększyło. Przejazd samochodem lub ciągnikiem z maszynami rolniczymi może zakończyć się poważną awarią - tłumaczy radny Dariusz Golec

Obaj samorządowcy twierdzą, że wiele razy zgłaszali potrzebę poprawy bezpieczeństwa na drodze w Antoniówce.

- Remont cząstkowy nawierzchni oraz zaniżenia w rejonie remizy OSP zostanie przeprowadzony w maju. Montaż barier ochronnych będzie wykonany do 31 sierpnia br. Uzupełnienie zaniżenia w poboczu zrobimy do 10 maja. Gałęzie uprzątniemy do 31 października - informuje Marek Roman, kierownik obwodu drogowego ZDP w Krasnymstawie.


Inne z Krasnegostawu:

Mieszkańcy domagają się sygnalizacji świetlnej [CZYTAJ]

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe