Chełm: Wiercieńskiego zapomniana przez miasto

  • 02.05.2018, 09:37
  • AN
Chełm: Wiercieńskiego zapomniana przez miasto
Mieszkańcy twierdzą, że od lat są zwodzeni, a wszelkie ustalenia z miastem kończą się na obietnicach. Na ulicy jest niebezpiecznie, nie ma chodnika i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie powstanie.

Na zebranie osiedla Kościuszki przyszła reprezentacja mieszkańców ulicy Wiercieńskiego. Chcieli dowiedzieć się, czy na ich ulicy będą realizowane jakieś inwestycje, czy ratusz będzie wykupował działki potrzebne do poszerzenia jezdni i wybudowania chodnika. Deklarację o wykupie złożył na zebraniu w ubiegłym roku wiceprezydent Józef Górny. Zainteresowani powoływali się na tę obietnicę. Niestety, jak się okazało podczas zebrania, miasto nie ma jednak w planach wykupu działek, a więc i nie będzie realizacji żadnego innego zadania na tej ulicy.

- Znowu zostaliśmy potraktowani po macoszemu. Nie ma prezydenta Górnego i nie możemy zadać mu pytania, dotyczącego realizacji tego, do czego się zobowiązał, czyli przeznaczenia pieniędzy z budżetu miasta na wykup działek pod budowę drogi. Miało być na ten cel 160 tys. zł. W dalszym ciągu nic się w naszej sprawie nie nie dzieje - stwierdziła jedna z mieszkanek. 

- Miało to być wpisane do budżetu miasta. Tak jest zapisane w protokole zebrania sierpniowego. Prezydent Górny nam to obiecał - przypomniała inna mieszkanka.

 - To osiedle jest zapomniane przez miasto. Rok temu prosiłam o oczyszczenie poboczy z piachu. Nie doczekałam się. Nikt u nas nie odśnieża. Ulica zupełnie zapomniana - argumentowała kolejna osoba. - Od lat ciągle się nam coś obiecuje i nic z tego nie wynika.

- Problem jest też taki, że są to tereny inwestycyjne, a nie ma zaplanowanych dróg. Nie ma żadnej perspektywy - zauważyła radna Małgorzata Sokół. - Wystarczy popatrzeć na drugą stronę ulicy, która należy do gminy. Ledwo trzy domy powstaną, już jest asfalt, światło się świeci i chodnik ułożony. A u nas, gdyby chociaż uzbrojenie było, moglibyśmy zagospodarować całkiem ładne osiedle.


Popularne artykuły:

Zamiast łącznika drogowcy stworzyli pułapkę [SPRAWDŹ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pokrowka
pokrowka 22.04.2019, 00:15
Pani Sokół ma chyba zwidy. Niech mi pokaże chodnik np. na ul. Jarzębinowej gdzie są więcej niż 3 domy. A światło świeci się, ale w domach, bo latarni nie ma.

Pozostałe