Raport: Majówka pod kontrolą!

  • 30.04.2018, 12:53 (aktualizacja 30.04.2018 13:20)
  • MP
Raport: Majówka pod kontrolą!
Majówka to czas odpoczynku, wielu wyjazdów, a tym samym licznych kontroli na drogach. Eksperci z systemu Yanosik opracowali na tę okazję mapę dróg, gdzie policja pojawia się najczęściej. Ujęli również miejsca, w których najczęściej dochodzi do groźnych zdarzeń.

System Yanosik to nie tylko nawigacja, ale również aplikacja, w której sami kierowcy mogą informować się wzajemnie o zagrożeniach na drodze czy o kontrolach służb mundurowych. Dzięki temu w porę są ostrzegani o tym, co czeka przed nimi. Na podstawie tych danych również, twórcy systemu opracowali statystyki dotyczące najczęściej kontrolowanych miejsc, a także tych, gdzie należy zachować szczególną ostrożność z powodu licznych wypadków.

Eksperci zbadali wszystkie drogi krajowe na terenie Polski, bo właśnie tam od początku wyjątkowo długiego majowego weekendu, zaczął się wzmożony ruch. Na tej podstawie wyłonili pierwszą 10-tkę tych, na których kierowcy zgłosili najwięcej potwierdzonych kontroli prędkości. Dane te obejmują wszystkie weekendy od początku roku do 15 kwietnia.

Jak się okazuje, najczęściej kontrolowaną przez policję trasą w Polsce jest droga krajowa nr 1. W czasie zbierania informacji przez ekspertów, kierowcy zgłosili tam ponad 20 kontroli na 1 km drogi. Ranking zamyka droga krajowa nr 97, która łączy Rzeszów z autostradą A4, gdzie na 1 km przypadło 14 kontroli.

Z raportu Yanosika wynika również, że miejsca te pokrywają się z tymi, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Dlatego warto mieć je na uwadze, ale wzmożoną czujność zachowywać cały czas.


Podobne artykuły:

Kac-pułapka! Polacy wciąż prowadzą pod wpływem alkoholu! [CZYTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ludek
ludek 1.05.2018, 21:51
nie polecam jeździć bez yanosika....jak tu policja wszędzie krązy
ryan
ryan 1.05.2018, 12:49
Najlepiej to po prostu mieć włączonego yanosika cały czas, jeździć rozsądnie i rozglądać się dookoła, to najlepszy sposób na bezpieczeństwo w każdym tego słowa znaczeniu

Pozostałe