Krasnystaw: Zasłużeni dla muzealnictwa

  • 30.04.2018, 10:15
  • GD
Krasnystaw: Zasłużeni dla muzealnictwa
26 kwietnia Muzeum Regionalne świętowało 60-lecie działalności. Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i wyróżnień dla byłych i obecnych pracowników placówki.

Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został dyrektor muzeum Marek Majewski. Medalem Złotym za Długoletnią Służbę uhonorowano Elżbietę Sobczuk. Medale Srebrne odebrali: Edyta Basińska i Marcin Wilkołazki. Medale Brązowe wręczono: Joannie Martirosjan i Mateuszowi Soroce. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonał wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Ponadto z okazji jubileuszu Przemysław Czarnek nadał Muzeum Regionalnemu w Krasnymstawie okolicznościowy dyplom uznania z Medalem Wojewody Lubelskiego za m.in. odpowiedzialne zaangażowanie na rzecz kultywowania tradycji oraz ochrony dziedzictwa historycznego i kulturowego Polski, skuteczne pozyskiwanie i profesjonalne eksponowanie zbiorów z zakresu archeologii, etnografii, historii, numizmatyki, sztuki dawnej i sakralnej oraz chmielarstwa i piwowarstwa.

W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaki honorowe "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego", które otrzymało Muzeum Regionalne w Krasnymstawie oraz emerytowany dyrektor placówki Władysław Fedorowicz. Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego odebrali: ks. Henryk Kapica i Edward Romańczuk.

Okolicznościowe grawertony i dyplomy od marszałka województwa odebrali: Artur Capała, Jadwiga Romańczuk, Zofia Smorga, Wiesława Brodaczewska, Halina Kasprzak, Wanda Kadłubowska i Teresa Stasiuk. Ponadto z okazji jubileuszu starosta Janusz Szpak wręczył dyplom Annie Frańczak.


Inne z Krasnegostawu:

Mieszkańcy domagają się sygnalizacji świetlnej [TUTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe