MMA: Nasi walczyli w oktagonie

Udane występy w 148. Amatorskiej Lidze MMA – Pucharze Polski zanotowali Angelika Sobczuk i Kamil Mękal, reprezentujący chełmską Fabrykę Sportu i Eko Różankę Pankration Włodawa. Podopieczni Kamila Mirzwy i Marcina Poźniaka wrócili do domu z dwoma medalami.

Rywalizacja, w której uczestniczyło ok. 300 zawodników i zawodniczek, odbyła się w Sochaczewie. W progach hali tamtejszego miejskiego ośrodka sportu i rekreacji można było zobaczyć śmietankę polskiego amatorskiego MMA. Pojedynki odbywały się w trzech oktagonach. W ramach Pucharu Polski rozegrano turnieje w kategoriach: kadet MMA (chłopcy i dziewczęta), junior MMA (chłopcy i dziewczęta), pierwszy krok (zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat, ale startowali w zawodach maksymalnie trzy razy), ograniczona formuła senior MMA, full contact MMA, kobiety OFS MMA, a także BJJ No Gi w kategoriach junior i senior (kobiety i mężczyźni). W Sochaczewie nie zabrakło fighterów z naszego regionu. W oktagonie walczyli Kamil Mękal i Angelika Sobczuk, którzy w lidze MMA reprezentują Fabrykę Sportu w Chełmie i Eko Różankę Pankration Włodawa. Oboje stanęli na podium, prezentując przy tym wysokie umiejętności. Mękal walczył w kategorii juniorów do 84 kg. Stoczył trzy pojedynki i wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść (dwa przed czasem i jeden przez decyzję sędziów), zdobywając tym samym złoty krążek.

Srebrny medal zawisł na szyi Angeliki Sobczuk, startującej w kat. +57 kg. Zawodniczka z Chełma przegrała tylko walkę finałową i stanęła na drugim miejscu podium.

Nie możesz kupić Super Tygodnia w kiosku? Mamy dla Ciebie e-wydanie [KUP]

Warto również odnotować sukces innego reprezentanta chełmskiej Fabryki Sportu. W IV Mistrzostwach Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie rywalizował Artur Skrzypiec. Chełmianin nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce w zawodach. Mistrzostwa odbyły się w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.