Dwa spektakle Ballet Magnificat

  • 3.04.2018, 09:07
  • AN
Dwa spektakle Ballet Magnificat
7 i 8 kwietnia w Chełmskim Domu Kultury gościć będzie amerykański zespół baletowy z Jackson w stanie Missisipi. W wykonaniu tancerzy obejrzymy dwa spektakle "Szkarłatny sznur" (8 kwietnia) i "Bezpieczna kryjówka" (7 kwietnia). Bilety na każde z tych wydarzeń w cenie 25 zł.

"Szkarłatny sznur" to opowieść o małżeństwie, które żyje w kraju ogarniętym przez totalitarny reżim. Odważne decyzje bohaterów oraz zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że sztuka jest impulsem dla widza do głębokich refleksji nad własnym życiem.

Z kolei spektakl "Bezpieczna kryjówka" oparty jest na prawdziwej historii Corrie ten Boom i jej rodziny, która podczas działań wojennych w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku ukrywała w komórce wybudowanej przy ścianie w swoim domu prześladowanych Żydów. W ten sposób rodzinie ten Boom udało się uratować przed hitlerowską zagładą wielu z nich. Niestety, 28 lutego 1944 r. ktoś doniósł na nich do nazistowskiej policji. Rodzina ten Boom, wraz z ukrywanymi Żydami, została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, w którym tylko Coorie cudem przeżyła i  z którego została zwolniona. Kilka lat po wojnie Coorie spotyka dozorczynię z obozu zagłady, odpowiedzialną za śmierć jej siostry...

Obydwie historie opowie za pomocą tańca Ballet Magnificat. Zespół łączy balet tradycyjny z nowoczesnym, mieszając ze sobą również elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave, tworząc niezwykłą mozaikę taneczną na najwyższym poziomie. - Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm – napisał o nich amerykański "Dallas Morning News". Ballet Magnificat przylatuje do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia Do Źródła.

Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Ballet Magnificat pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach polskich widzów. Zespół od 10 lat ma grono zagorzałych wielbicieli w Polsce doceniających taneczny perfekcjonizm artystów.

Bilety do kupienia w Chełmskim Domu Kultury. Obydwa spektakle rozpoczynają się o godz. 18.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe