Włodawa: Im mniej drzew, tym gorsze powietrze

  • 28.03.2018, 09:03 (aktualizacja 28.03.2018, 09:07)
  • TWA
Włodawa: Im mniej drzew, tym gorsze powietrze Zamiast zieleni wszyscy chcą mieć bruki. A może z okazji 100-lecia niepodległości posadźmy w naszym mieście 100 drzew... - twierdzi Szczepańska.
Zdaniem radnej Joanny Szczepańskiej przed laty we Włodawie rosło tak dużo drzew i krzewów, że inne miasta w Polsce zazdrościły włodawianom. - Dziś patrzymy na rzeź drzew, a miejsca zielone utwardza się i wykłada kostką brukową – mówiła podczas ostatniej sesji.

Zdaniem radnej od listopada ubiegłego roku we Włodawie dokonano ogromnych zniszczeń w drzewostanie. Najbardziej ją bulwersuje, że odbywa się to wszystko pod płaszczykiem pielęgnacji.

- Cóż to za pielęgnacja, kiedy drzewa ogołaca się niemal całkowicie z korony. Wierzba może wypuści nowe gałęzie, ale inne gatunki już nie. Niszczy się drzewa, które wiele lat temu sadzili i pielęgnowali nasi przodkowie. Naukowcy udowodnili, że 100 drzew usuwa z powietrza aż 454 kg zanieczyszczeń rocznie. Wiązy i lipy są najskuteczniejsze w walce ze smogiem. Jednak, aby mogły pochłaniać zanieczyszczenia z powietrza, muszą mieć przynajmniej 70 cm w obwodzie. Takimi kikutami, jakie sadzimy przy naszych ulicach, nie oczyścimy powietrza – argumentowała radna Szczepańska.

Zapewniła, że nie pozwoli na dalszą wycinkę starych drzew. Poparła ją w tym proteście Łucja Pamulska. - Nie wycinajmy tych drzew. Zostawmy je kolejnym pokoleniom – apelowała.

Włodawa: Bug tylko do połowy [TUTAJ]

Szczepańska rozliczała też burmistrza z tego, co zrobił, by powstrzymać ten bulwersujący proceder.

Wiesław Muszyński tłumaczył, że właściciele nieruchomości nie muszą się starać o pozwolenie z urzędu miasta na wykonanie prac pielęgnacyjnych drzew rosnących na ich działkach. - Niemniej jednak wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające, ale teraz trudno powiedzieć, jak się zakończy – odparł Muszyński.


Teraz czytane:

Basen ma zniknąć, a co ma szansę powstać? [TUTAJ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Biolog
Biolog 05.04.2018, 13:43
Inne też wypuszczą gałęzie. Widać jak Szczypińska zna się na biologii. Chyba dużo wagarowała.

Pozostałe