Chełm: Oddaj krew ze studentami

  • 20.03.2018, 11:16
  • MP
Chełm: Oddaj krew ze studentami
W najbliższą środę (21 marca) odbędzie się kolejna Wampiriada, czyli zbiórka krwi organizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów PWSZ w Chełmie.

Krwiobus stanie na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Pocztowej 54. Hasło przewodnie tegorocznej Wampiriady brzmi "Bo każda kropla jest ważna".

- Oddając krew, oddajemy coś, co nas nic nie kosztuje, a dla innej osoby może być bezcenne - zachęcają organizatorzy.

Ci, które chcą oddać krew, muszą mieć ukończone 18 lat, i mieć ze sobą dowód tożsamości. W dniu akcji trzeba być zdrowym i wypoczętym, po lekkim śniadaniu. Oddawanie krwi, które trwa kilka minut, jest poprzedzone badaniem lekarskim. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi. Krwiodawca otrzymuje 8 czekolad jako ekwiwalent energetyczny oraz jednodniowe zwolnienie.

Na temat Wampiriady rozmawialiśmy z Anną Dominiak, wiceprzewodniczącą Samorządu Studenckiego PWSZ w Chełmie, na antenie Radia Bon Ton:

loadingŁaduję odtwarzacz...


Teraz czytane:

Chełm znów pojawi się w telewizji [TUTAJ]

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe