Zapasy: Posypały się kolejne medale

Około 150 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 15 klubów z Polski i Ukrainy stanęło do rywalizacji w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet, które odbyły się w Wierzbicy. Na matach znakomicie spisały się reprezentantki naszego regionu, które wywalczyły łącznie 22 medale.

Organizatorami rywalizacji był Lubelski Związek Zapaśniczy i Uczniowski Klub Sportowy Suples Wierzbica. W szranki stanęły reprezentantki 15 klubów.

- Z uwagi na to, że mistrzostwa miały charakter otwarty, o medale walczyły nie tylko zawodniczki z naszego województwa. Były także zapaśniczki z woj. mazowieckiego, a także utytułowana drużyna z ukraińskiego klubu Faworyt Klesov, z którą współpracujemy od kilkunastu lat – mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm, a jednocześnie prezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego.

Reprezentantki naszego regionu wywalczyły w mistrzostwach 22 medale. W grupie dzieci na pudle stanęły: Joanna Daciuk – srebro w kategorii wagowej do 39 kg (Olimpijczyk Chełm) oraz Amelia Dolińska – brąz w kat. do 39 kg (Olimpijczyk).

W grupie młodziczek na podium meldowały się: Wiktoria Kamela (Suples Wierzbica) – złoto w kat. do 46 kg, Dagmara Branicka (Cement Gryf Chełm) – złoto w kat. do 54 kg, Monika Dadas (Cement Gryf) – złoto w kat. do 42 kg, Alicja Nowosad (Olimpijczyk) – srebro w kat. do 62 kg (Olimpijczyk), Nikola Skórska (Cement Gryf) – brąz w kat. do 54 kg, Katarzyna Pióro (Cement Gryf) – brąz w kat. do 66 kg, Julia Jaworska (Dragon Siedliszcze) – brąz w kat. do 33 kg, Ewelina Cieślicka (Dragon) – brąz w kat. do 46 kg, Katarzyna Iwaniuk (Dragon) – brąz w kat. do 50 kg oraz Julia Grzesiuk (Dragon) – brąz w kat. do 50 kg.

Chełmianin zatrzymany z dużą ilością narkotyków [TUTAJ]

W grupie juniorek medale zdobyły: Wioleta Giers (Cement Gryf) – złoto w kat. do 49 kg, Klaudia Solan (Cement Gryf) – złoto w kat. do 61 kg, Aleksandra Maziarczyk (Cement Gryf) – złoto w kat. do 65 kg, Patrycja Bodzak (Dragon) – złoto w kat. do 40 kg, Klaudia Wdowicz (Olimpijczyk) – srebro w kat. do 65 kg, Danuta Lisiewicz (Cement Gryf) – srebro w kat. do 53 kg, Emilia Grajper (Suples) – brąz w kat. do 49 kg, Joanna Barabas (Cement Gryf) – brąz w kat. do 65 kg, Joanna Grzesiuk (Dragon) – brąz w kat. do 57 kg i Patrycja Kuczura (Olimpijczyk) – brąz w kat. do 57 kg.

Poza podium uplasowały się: Weronika Podolak (Cement Gryf) – piąte miejsce w kat. do 54 kg młodziczek, Agata Bodzak (Dragon) – piąte miejsce w kat. do 42 kg młodziczek, Karolina Dubij (Cement Gryf) – piąte miejsce w kat. do 57 kg juniorek, Magdalena Młynarczyk (Olimpijczyk) – piąte miejsce w kat. do 49 kg juniorek i Natalia Lewandowska (Dragon) – dziewiąte miejsce w kat. do 42 kg.

Według sędziów i trenerów najlepszą zawodniczką mistrzostw była Wiktoria Kamela z Suplesu Wierzbica. W klasyfikacji drużynowej juniorek zwyciężył Cement Gryf, a na drugiej pozycji uplasował się Olimpijczyk. W klasyfikacji drużynowej młodziczek Suples zajął trzecie miejsce, a Olimpijczyk został sklasyfikowany na piątej pozycji.

- Był to nasz pierwszy start i to bardzo udany, co jest dobrym prognostykiem na kolejne najbliższe występy. W weekend nasze zawodniczki walczyły w Pucharze Polski kadetek i juniorek w Łukowie, a 14 kwietnia pojedziemy do Włodawy na Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci i Młodziczek. W zawodach tych wezmą również udział zawodniczki z nowo powstałej sekcji w Wojsławicach – mówi Jerzy Krasowski, szkoleniowiec chełmskiego Olimpijczyka i Dragona Siedliszcze.