Miałeś wypadek? Odszkodowanie za utracone zarobki jest dla Ciebie!

  • 13.03.2018, 10:24 (aktualizacja 13.03.2018 15:47)
  • artykuł sponsorowany
Miałeś wypadek? Odszkodowanie za utracone zarobki jest dla Ciebie!
Przerwa w pracy spowodowana wypadkiem samochodowym zdarza się nagle i całkowicie losowo. Pociąga to za sobą oprócz wszelkich negatywnych konsekwencji zdrowotnych, dodatkowo utratę zarobków i korzyści przysługujących z tytułu wykonywanej pracy. Dowiedz się zatem, w jakich sytuacjach przysługuje odszkodowanie za utracone zarobki. Od czego zależy jego wysokość? Zapoznając się z poniższym artykułem, poznasz odpowiedzi na te pytania.

Wysokość odszkodowania- praca na etacie”

Osobom zatrudnionym na umowę o pracę, oprócz wypłaty jednorazowego odszkodowania po wypadku, należy się również świadczenie za utracone dochody. Zasada ta obowiązuje niezależnie od rodzaju nawiązanego stosunku pracy (na czas nieokreślony, czy na czas określony lub okres próbny).Ten rodzaj odszkodowania pozostaje w ścisłym związku ze szkodą poniesioną wskutek uszkodzenia ciała bądź rozstroju zdrowia w wyniku kolizji samochodowej.

Odszkodowanie za utracone dochody wyliczane jest na podstawie uzyskiwanych przeciętnie zarobków lub spodziewanych dochodów, jakich poszkodowany nie uzyskał wskutek zaistnienia szkody. Zasadniczą sprawą dla wyliczenia wysokości świadczenia będzie określenie rodzaju zatrudnienia oraz jego wymiaru, w założeniu czy chodzi o pracę na pełen etat, czy np. o umowę zlecenia.  Wyliczeń dokonuje się na podstawie różnicy w uzyskiwanym przed wypadkiem wynagrodzeniu i otrzymywanym po incydencie uposażeniu.

Odszkodowania dla przedsiębiorcy

Nieco inaczej wyglądać zaś będzie kwestia wyliczeń w przypadku wykonywania działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, osiągając niekiedy zmienne w czasie dochody, sprawę wykazania ich będzie miał nieco utrudnioną. Do kalkulacji wysokości odszkodowania za utracone zarobki, niezbędne okazują się dokumenty dotyczące osiąganych w określonym okresie dochodów, ale również brane są pod uwagę inne wskaźniki jak np. sytuację na rynku, czy w danej branży - stwierdza specjalista z kancelarii AIF.

W ustalaniu wysokości tego świadczenia konieczna będzie również dokumentacja księgowa, PIT-y roczne, ale także istotna jest forma organizacyjno-prawna danej firmy, jak też poczynione przez poszkodowanego kroki inwestycyjne, które mają wpływ na obniżenie jego dochodów.

Konieczność pomocy prawnej

Walka o odszkodowanie w wielu przypadkach okazuje się długotrwałym, żmudnym procesem.

W każdej tego typu sytuacji warto zasięgnąć porady, opinii wykwalifikowanej w tej dziedzinie kancelarii. Doświadczenie fachowych firm w prowadzeniu spraw związanych z odszkodowaniami, zaoszczędzi nasz czas i pozwoli w spokoju dochodzić do zdrowia. Skuteczność, rzetelność, zaangażowanie sprawdzonych podmiotów, cieszących się doskonałą, opinią i renomą w środowisku gwarantuje pozytywne rozwiązanie naszych problemów. Poszukując zatem kancelarii, warto kierować się wyborem firmy działającej na terenie całego kraju, z dużym doświadczeniem i wypracowanymi, niezawodnymi metodami działania.

artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe