200 lat Pani Franciszko!

  • 13.03.2018, 11:39 (aktualizacja 14.03.2018 08:42)
  • MP
200 lat Pani Franciszko!
Franciszka Świszcz urodziła się 8 marca 1918 r. w Bończy w gminie Kraśniczyn. Jej rodowe nazwisko brzmi Chmielewska.

Pani Franciszka Świszcz od pewnego czasu mieszka w Chełmie. Jest osobą pogodną, uczciwą i pracowitą, a także tryskającą optymizmem. W latach młodości należała do chóru kościelnego w Bończy, pracowała także prowadząc własne gospodarstwo. Miała młodszą siostrę i starszego brata, który zginął na wojnie. Była członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Bończy, czynnie brała udział w dożynkach, recytując wiersze i śpiewając piosenki. W wolnych chwilach nadal zajmuje się tworzeniem poezji.

Pani Franciszka ma jedną córkę, dwóch wnuków, czworo prawnuków i jednego praprawnuku. Jubilatce życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz radości z czasu spędzonego wspólnie z rodziną. I oczywiście - 200 lat!


Inne artykuły:

Dwóch nastolatków pokłóciło się o skuter - skończyło się na uszkodzonej czaszce [TUTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe