Chełm: Ekstremalna Droga Krzyżowa

  • 13.03.2018, 10:26
  • AN
Chełm: Ekstremalna Droga Krzyżowa
Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, w skupieniu i ciszy. 23 marca z parafii pw. Przenajświętszej Trójcy na osiedlu Zachód wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Pątnicy pokonają trasę do Skierbieszowa.

Wydarzenie organizowane jest w Chełmie już po raz trzeci i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będą mieli do pokonania trasę o długości 44 km. Wydarzenie rozpocznie się wspólną mszą o godz. 19 w parafii Przenajświętszej Trójcy, która znajduje się przy Placu Jana Pawła II 2. Koniec trasy planowany jest w parafii Wniebowzięcia NMP w Skierbieszowie. Uczestnicy EDK przejdą miejscowościami:  Zawadówka wieś, Żółtańce, Weremowice, Stare Depułtycze, Zwierzyniec, Zagroda, Maciejów, Rakołupy Duże, Bończa Kolonia, Bończa, Wąwozy Żułów, Zalesie, Marcinówka, Skierbieszów.

EDK to wydarzenie duchowe, a nie tylko religijne. Dotyka duszy i dlatego dotyczy każdego człowieka. Mogą wziąć w nim udział osoby pełnoletnie. Decyzję o przejściu w nocy kilkudziesięciu kilometrów każdy podejmuje na własne ryzyko. Organizatorzy nie dopytują, czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny, czy nie. To nie jest ważne.

Samochody pod chełmskim starostwem toną w błocie [SPRAWDŹ]

- Ważne jest nie to, kim jesteś, ale to, kim możesz się stać. To wyzwanie dla ludzi, którzy szukają w życiu czegoś więcej - sensu i nowego pomysłu na siebie - wyjaśniają inicjatorzy przedsięwzięcia. - W tym wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę, opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzje o zmianie życia. W EDK nie chodzi o sport. To nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy wybranej trasy, medytowaniu, rozważaniu i zmaganiu się z własnymi słabościami. Ma charakter indywidualny. Podczas przejścia, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, każdy jest zdany wyłącznie na własne siły.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.edk.org.pl [TUTAJ]


Teraz czytane:

Wokalista chełmskiego zespołu rockowego nie żyje [TUTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe