Włodawa: Rusiński znów chce być wójtem

  • 12.03.2018, 10:34
  • TWA
Włodawa: Rusiński znów chce być wójtem
Maria Kunc, Piotr Gorgol, Andrzej Kratiuk i Andrzej Rusiński – to potencjalni kandydaci do przejęcia władzy w gminie po Tadeuszu Sawickim. Zapowiada się interesująca kampania i ostra walka o stanowisko wójta.

Andrzej Rusiński to pewniak wśród kandydatów. Już ostro szykuje się do wyborczego wyścigu na wójta gminy Włodawa. W 2014 roku przegrał z Sawickim dopiero w dogrywce, więc szanse ma naprawdę spore. Kto będzie próbował pokrzyżować mu plany?

Podobno Polskie Stronnictwo Ludowe chciałoby wystawić na wójta Marię Kunc, wieloletnią radną powiatową i sołtyskę Suszna.

- Faktycznie, w tzw. luźnych rozmowach otrzymałam taką propozycję. Jednak raczej z niej nie skorzystam. Rozsądnie podchodzę do tego typu spraw i wolę pozostać przy tym, co mam – skomentowała Kunc.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości będzie Piotr Gorgol. Wprawdzie jeszcze nie potwierdził szefowi struktur powiatowych partii Wiesławowi Holaczukowi, że wystartuje w wyborach, jednak w ostatnim czasie zaczął udzielać się publicznie i angażować w różnego rodzaju akcje, chociażby w zbiórkę pieniędzy na rzecz pogorzelców ze Żłobka. Ma pewne doświadczenie w pracy samorządowej. Od kilku lat związany jest z urzędem, zajmuje się sprawami dotyczącymi planowania przestrzennego.

O udziale w wyborczym wyścigu jeszcze nie zdecydował sekretarz gminy Andrzej Kratiuk.

- Nie wykluczam startu, jeżeli osoby, które popieram, zrezygnują z wyścigu o fotel wójta – tłumaczy Kratiuk.


Także we Włodawie:

Miliony na ścieżki rowerowe - gdzie powstaną? [TUTAJ]

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe