Zapasy: Cement Gryf z 10-cioma kwalifikacjami

Świetny start na matach w Warszawie zanotowali młodzi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm. W Pucharze Polski Kadetów (15-17 lat), który był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, podopieczni trenerów Dariusza Jabłońskiego, Andrzeja Głąba i Mirosława Czwalińskiego wywalczyli dwa brązowe medale i dziesięć kwalifikacji.

Do udziału w warszawskiej imprezie zgłosiła się rekordowa liczba zawodników oraz drużyn. O medale i awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walczyło 256 zapaśników, reprezentujących 52 kluby. W stolicy nie zabrakło również przedstawicieli Cementu Gryfa Chełm. Najlepiej wśród zawodników z tego klubu wypadli Michał Czwaliński i Igor Shepetun. Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie odnieśli w swoich kategoriach po pięć zwycięstw. Ulegli tylko złotym medalistom i ostatecznie wrócili do domu z brązowymi medalami.

Blisko podium byli Szymon Gwizdal (SP nr 1 w Chełmie) i Szymon Kochoń (SP w Rudzie-Hucie), którzy w decydujących walkach o medale nieznacznie ulegli na punkty swoim przeciwnikom i zajęli w swoich kategoriach wysokie piąte miejsca.

Nauczyciele w regionie są oburzeni wysokością obiecanych podwyżeK [TUTAJ]

Dziewiątą lokatę wywalczył Alan Matela (SP nr 8 w Chełmie), a na jedenastej pozycji sklasyfikowany został Mateusz Szumiło (IV LO w Chełmie). Mateusz Misiec (ZSEiT w Chełmie), Marcin Hałaj (I LO w Chełmie) i Piotr Dąbrowski (SP nr 8 w Chełmie) uplasowali się na dwunastym miejscu, zaś na czternastym miejscu zawody ukończył Kamil Sulej (ZSCKR w Okszowie).

- Pierwsza 16-tka w poszczególnych kategoriach wagowych wywalczyła sobie prawo startu w prestiżowej imprezie dla grupy kadetów, tj. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Gospodarzem tych zawodów, objętych systemem współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, będzie województwo wielkopolskie. Nasza drużyna była najmłodszą spośród wszystkich startujących ekip z kraju. Dlatego też sukces ten zasługuje na szczególne wyróżnienie – mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm.