Starszy ogniomistrz Agnieszka Kostrzanowska

  • 8.03.2018, 14:00
  • GD
Starszy ogniomistrz Agnieszka Kostrzanowska
Z pożarnictwem związana jest od 23 lat. Zaczynała w ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie jako pracownik cywilny. Po reformie administracyjnej kraju została przeniesiona do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie już jako funkcjonariusz. Obecnie służy w stopniu starszy ogniomistrz.

- Praca w pożarnictwie ma związek z tradycjami rodzinnymi. Mój ojciec jest długoletnim członkiem OSP w Krupem. Jestem również członkinią żeńskiej drużyny pożarniczej w tej jednostce - opowiada Agnieszka Kostrzanowska.

Starszy ogniomistrz jest jedną z dwóch kobiet funkcjonariuszy w krasnostawskiej komendzie. Pracę dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP, na którym dysponuje zastępy strażaków i jednostki OSP do akcji, łączy z obowiązkami pracy w księgowości.

Opowiada, że praca na stanowisku kierowania jest odpowiedzialna i momentami stresująca. Wszystko zależy od ilości zdarzeń, które czasami mogą wystąpić w jednym czasie.

- Co prawda zgłoszeń nie ma zbyt wiele w porównaniu do większych miast, ale służbę na stanowisku kierowania w naszej komendzie pełni się samemu przez 12 godzin.  Jak coś się dzieje, to w krótkim czasie można odebrać od kilku do kilkunastu telefonów alarmowych do jednego zdarzenia. Na dodatkową pomoc można liczyć w godzinach pracy komendy. W szczególnych przypadkach wzywane są osoby, które pełnią tzw. dyżury domowe - opowiada starszy ogniomistrz.

Na stanowisku kierowania pani Agnieszka pełni dyżury od 2008 roku przez kilka dni w miesiącu. Miało to związek z wewnętrzną reorganizacją komendy.

- Najbardziej zapadły w pamięć dyżury, podczas których było wiele zdarzeń związanych z silnymi porywami wiatrów. Odbieraliśmy wówczas całą masę zgłoszeń – podsumowuje Agnieszka Kostrzanowska.

Policjanci ze Żmudzi uratowali życie starszej kobiety [TUTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe