Włodawa: Budżet obywatelski po raz drugi

  • 27.02.2018, 10:04
  • TWA
Włodawa: Budżet obywatelski po raz drugi
Mieszkańcy Włodawy już mogą zastanawiać się nad propozycjami do drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Pieniędzy będzie dwa razy więcej niż rok temu, więc nawet kilka wniosków może zostać zakwalifikowanych do realizacji.

- Procedury dotyczące tegorocznego budżetu obywatelskiego rozpoczniemy w marcu. Do dyspozycji mamy 100 tys. zł. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to duża kwota, ale na pewno większa niż w ubiegłym roku. W związku z tym liczymy na duże zainteresowanie mieszkańców i ciekawe propozycje inwestycyjne – tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Szczegóły będą znane na początku marca. Podany zostanie termin składania wniosków i zakres inwestycji. Następnie zbierze się komisja powołana przez burmistrza, która zweryfikuje zgłoszone propozycje. Te, które przejdą ocenę, poddane zostaną opinii mieszkańców. Wypowiedzą się oni w formie ankiety. Ile wniosków zostanie zakwalifikowanych do realizacji, zależeć będzie od tego, na jaką kwotę będą wycenione.

- Drugie miejsce w ubiegłym roku zajął wniosek dotyczący zmiany trybun na stadionie miejskim. Myślę, że może być powtórzony przez mieszkańców, gdyż był bardzo ciekawy. Gdybyśmy wtedy mieli więcej pieniędzy, to na pewno zostałby także zrealizowany. Nie stawiamy żadnych ograniczeń. Jedyny warunek jest taki, aby wniosek inwestycyjny zaproponowany przez grupę mieszkańców spełniał kryteria, jakie wynikają z ustawy o samorządzie gminnym i miejskim – dodaje Muszyński.


Inne z Włodawy:

Uczennice pobiły się na szkolnym korytarzu

TWA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe