W krainie dziecięcych marzeń

  • 25.02.2018, 09:14
  • DOR
W krainie dziecięcych marzeń
Sześciolatki z chełmskich miejskich przedszkoli zainaugurowały w Chełmie obchody Roku Praw Dziecka. W tym roku Rzecznik Praw Dziecka, obok Piły, powierzył organizację Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka także miastu Chełm.

23 lutego w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość pod hasłem „Spotkanie z bajkami w krainie dziecięcych marzeń”. Sześciolatki z PM nr 8 wystawiły spektakl, a następnie wszystkie biorące udział w tym spotkaniu przedszkolaki stworzyły wielką księgę marzeń, którą przekazały pani prezydent i dyrektorowi ChBP. Uroczystość przygotowały Agata Szykuła, Bożena Komenda i Katarzyna Mendel.

- Uznaliśmy za słuszne włączenie się w obchody Roku Praw Dziecka. To właśnie w przedszkolu dziecko nabywa kompetencje społeczne, a w atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i obowiązki. Ten spektakl stanowi piękne wprowadzenie do zapoznania się z prawami dziecka takimi jak: prawo do nauki, zabawy, spełniania marzeń – mówi Barbara Foryt, dyrektor PM nr 8 w Chełmie.

Przedszkole nr 8 zaplanowało na cały rok szereg działań, warsztatów, spotkań i uroczystości, np. w kwietniu będzie spotkanie nawiązujące do prawa do tożsamości narodowej i regionalnej.

DOR

Zdjęcia (37)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe