Kibice będą mieli warunki

  • 14.02.2018, 09:03
  • AN
Kibice będą mieli warunki
Nowe trybuny, zadaszenie obecnych oraz modernizacja bieżni – to główne założenia kolejnego projektu władz Chełma, które chcą, by chełmski stadion stał się bardziej atrakcyjny.

 Miasto chce przebudować stadion przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów. Ogłoszone już zostało postępowanie na wyłonienie projektanta.

- Zakres opracowania obejmować ma przede wszystkim zadaszenie, zarówno wschodniej, jak i zachodniej trybuny. Powstanie również droga dojazdowa do obiektu od strony ul. Starościńskiej oraz nowa trybuna dla gości, zlokalizowana na północnej stronie korony stadionu – tłumaczy prezydent Chełma Agata Fisz. – Dokumentacją objęta zostanie także bieżnia, skocznie do skoku w dal, wzwyż, do trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą oraz rozbieg do rzutu oszczepem.

Miasto chce również wyposażyć stadion w nowy system nagłośnienia oraz rozbudować o dodatkowe kamery monitoringu. Rozstrzygnięcie ogłoszonego na początku lutego postępowania powinno nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Jak przewidują urzędnicy, sam proces projektowania potrwać może kilka miesięcy, co jednak nie zmienia faktu, iż prace na stadionie ruszą w tym roku.

- W obecnym budżecie mamy już zaplanowane środki na modernizację oświetlenia oraz prace naprawcze na trybunie zachodniej. Gdy będziemy dysponowali dokumentacją techniczną oraz kosztorysem wszystkich pozostałych prac, w tym zadaszenia, postaramy się inwestycję podzielić na zadania i sukcesywnie realizować. Będzie to o tyle ważne, iż na część z zadań, które się do tego kwalifikują, rozważamy złożenie wniosku o zewnętrzne dofinansowanie – dodaje prezydent Fisz.

Planowane przez miasto prace będą kolejnym etapem rozbudowy i modernizacji stadionu. W ostatnich latach wybudowano m.in. nową zachodnią trybunę, pełnowymiarowe boisko treningowe oraz budynek szatniowo-biurowy.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe