Czeka nas podwyżka wody i ścieków?

  • 13.02.2018, 10:10
  • AN
Czeka nas podwyżka wody i ścieków?
Do 12 marca Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie musi zadeklarować, jakie będą nowe stawki opłat za wodę i ścieki. Jak poinformował nas wiceprezydent Józef Górny, na razie do ratusza nie wpłynęło w tej sprawie żadne pismo.

Temat wywołał podczas ostatniej sesji radny Mariusz Kowalczuk. Chciał wiedzieć, czy w związku z tym, że od nowego roku powołano krajową spółkę Wody Polskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie musi uiszczać jakieś dodatkowe opłaty za wodę.

- Na dziś z tytułu zmian ustawy o prawie wodnym oraz zmian dotyczących taryf, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Nie ma też opłat na rzecz Wód Polskich - zapewnił prezes spółki Andrzej Roguski.

Ponadto poinformował, że firma, którą zarządza, ma do 12 marca czas na złożenie wniosku taryfowego.

- Na razie analizujemy ten temat, ale podejrzewamy, że pojawią się dodatkowe koszty zewnętrzne, które odbiją się na cenach wody i ścieków - wyjaśnił.

Najwyraźniej spółka jeszcze nie zakończyła swoich analiz, bo do ratusza nie dotarł jeszcze wniosek w sprawie opłat za wodę i śmieci. Władze miasta optymistycznie podchodzą do tematu, ale jakie będą wyliczenia, na razie trudno przewidzieć.


Zobacz też:

Galeria Chełm jeszcze w tym roku?

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe