Żmudź bierze się do pracy

  • 12.02.2018, 12:07 (aktualizacja 16.02.2018, 10:38)
  • DBEZ
Żmudź bierze się do pracy Rozpoczął się trudny rok dla władz gminy
Żmudź Mieszkańcy Leszczan planują odkrzaczanie cmentarza w Leszczanach, a urząd gminy jest w trakcie rozstrzygania przetargu na drogi w Maziarni i Klesztowie. Rok wyborczy w Żmudzi rozpoczyna się pracowicie. Mają w tym swój udział również strażacy.

Sesja rady gminy Żmudź jak zwykle nie trwała nawet godziny. To w tej gminie standard, że szybko załatwia się nawet najważniejsze sprawy.

Wśród interpelacji wpłynął wniosek o naprawę drogi z Roztoki do Kazimierówki. To powiatówka, więc prośba zostanie przekazana do starosty. Radni wspomnieli też o lampach ulicznych na terenie gminy, które trzeba naprawić, bo nie świecą. W sprawie odkrzaczania cmentarza w Leszczanach wystąpił na sesji radny Mariusz Łaszkiewicz.

- Podczas zebrania wiejskiego mieszkańcy zwrócili uwagę, że cmentarz prawosławny zarósł i trzeba coś z tym zrobić. Ludzie, którzy tam leżą, mieszkali na tym terenie przed nami, uprawiali ziemię, jak i my - wyjaśnia Łaszkiewicz.

Władze gminy przed oczyszczeniem cmentarza z niepotrzebnych krzewów muszą się najpierw zwrócić o zgodę do parafii prawosławnej.

- Nie ukrywam, że oczekuję pomocy od mieszkańców - mówi wójt Edyta Niezgoda.

Radny i zarazem sołtys Łaszkiewicz zadeklarował, że mieszkańcy przyjdą z piłami, jednak mają nadzieję, że to gmina będzie organizowała prace.

Ten rok na terenie gminy Żmudź ma upłynąć pod znakiem inwestycji. Już zostały otwarte koperty z ofertami na przebudowy dróg w Maziarni i Klesztowie. Procedury w ubiegłym tygodniu jeszcze trwały, ale urzędnicy byli zadowoleni z uzyskanych cen na wykonawstwo. Kolejne przetargi mają być ogłaszane jak najszybciej, żeby utrzymać dobrą passę i nie dokładać więcej pieniędzy, niż w budżecie zaplanowano. Mimo zimy na drogach też się działo sporo. W Stanisławowie, Roztoce i Rudnie wykorzystano chwilowe ocieplenie pogody i naprawiono je kruszywem.

Równie pracowity początek roku mieli strażacy. Na terenie całej gminy w ostatnim czasie odbywały się zebranie sprawozdawcze. Druhowie stawiali się na nie bardzo licznie.

- Składam ukłon w stronę OSP Wołkowiany. Jestem pod wrażeniem, jak zebranie to zostało przygotowane i jaki porządek mają u siebie strażacy. Przedstawiciel PSP również na to zwrócił uwagę  - zapewnia Niezgoda. - Polecam wszystkim prezesom, by pojechali i zobaczyli zadbane mundury i jak pięknie strażacy dogadują się z kołem gospodyń wiejskich - dodaje.


Gorący temat:

Galeria Chełm jeszcze w tym roku?

DBEZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe