Chadek otwarty na pełnoletnich

  • 12.02.2018, 12:02
  • AN
Chadek otwarty na pełnoletnich
Chełmski Dom Kultury chce od marca rozpocząć projekt Chadek 18+, kierowanego do dorosłych mieszkańców Chełma, którzy chcieliby się realizować artystycznie. Zapisy na poszczególne formy pracy właśnie ruszyły.

-  Dotychczas działalność naszej instytucji była kojarzona z ofertą edukacyjną skierowaną do dzieci. Tym razem zapraszamy na zajęcia przygotowane specjalnie z myślą o "trochę starszej młodzieży". Każdy znajdzie coś dla siebie - zachęca Agnieszka Poźniak z CHDK. 

W ofercie są m.in. zajęcia prowadzone przez Elizę Kalman w Pracowni Tkaniny Artystycznej ABAKAN, gdzie uczestnicy zapoznają się z pracą na ramie tkackiej w technice gobelinowej. Zajęcia skierowane są do wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tkactwem. Docelowo wszyscy wykonają gobeliny wg własnego projektu, tworząc obrazy odwzorowane na tkaninie lub formy użytkowe.

Nowością jest Pracownia Witrażu, w której zajęcia poprowadzi Anna Szumera.

- Tutaj uczestnicy nauczą się ciąć szkło, poznają niezbędne do tego narzędzia i dowiedzą się, jak bezpiecznie je użytkować oraz samodzielnie wykonają witrażowe ozdoby i drobne elementy dekoracyjne - tłumaczy Poźniak.

Osoby zainteresowane bardziej tradycyjnymi zajęciami artystycznymi mogą zgłosić się do grupy Alternatywa, gdzie pod okiem instruktorów będą mogli doskonalić posiadane już umiejętności i rozwijać swój talent.

- Wszystkie pracownie są otwarta dla pasjonatów twórczego działania. Tutaj znajdą miejsce do kreatywnych działań i realizacji pomysłów, w gronie osób o takich samych  zainteresowaniach. Chełmski Dom Kultury zapewnia materiały i narzędzia do pracy - tłumaczy Agnieszka Poźniak.

W projekcie Chadek 18+ nie mogło zabraknąć też zajęć tanecznych. Dom kultury zaprasza do grupy dorosłej przy Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, a także nauki tańca towarzyskiego użytkowego. Dla osób zainteresowanych różnorodną ofertą doskonałą odpowiedzią będzie udział w zajęciach dorosłej grupy Chadek Musical Academy. 

Wszystkie warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i starszej młodzieży. Udział w nich nie wymaga żadnych wcześniejszych umiejętności, wystarczy chęć, twórczy zapał i dobry humor. Więcej szczegółów na chdk.chelm.pl.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe