Nasi górą w walkach wieczoru

  • 12.02.2018, 10:31 (aktualizacja 12.02.2018 11:19)
  • TS
Nasi górą w walkach wieczoru Fot. Kacper Kochmański
Gala MMA pod nazwą DKW Fight Night 1 "Dziki Wschód" za nami. Kibice, którzy w sobotę zasiedli na trybunach miejskiej hali sportowej, z pewnością nie żałowali. Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawował Super Tydzień Chełmski.

Organizatorem gali był DKW Fight Night, federacja sportów walki powstała pod koniec 2017 roku. Impreza miała na celu promocję zawodników, klubów z lokalnych miejscowości oraz miasta i regionu. Sympatycy sportów walki obejrzeli dziesięć pojedynków.

W dwóch walkach wieczoru znakomite występy zaliczyli: Marcin Poźniak (BJJ Pankration Włodawa) i Rafał Kijańczuk (Fabryka Sportu w Chełmie). Ten pierwszy fighter w kategorii wagowej do 84 kg pokonał Marka Ostasza reprezentującego klub MMA Zamość. Poźniak od razu ruszył na swojego rywala, rzucając nim o matę. Po chwili zrobiło się krwiście, bo Ostasz otrzymał kilka mocnych ciosów. W końcu zawodnik włodawskiego klubu zastosował duszenie i jego rywal musiał poddać walkę. Trwała ona niecałą minutę.

Niedługo potem przyszedł czas na pojedynek w kat. do 93 kg. Do klatki weszli wspomniany wcześniej Rafał Kijańczuk i Ireneusz Strawa (Grappling Kraków). Popularny "Kijan", wspierany przez dużą grupę kibiców Chełmianki, uporał się ze swoim przeciwnikiem w kilkanaście sekund. Strawa otrzymał mocny cios w głowę, po którym padł na deski. Fighter z Krakowa potrzebował sporo czasu, aby dojść do siebie.

Gośćmi honorowymi gali byli: Marcin "Różal" Różalski i Maciej "Alf" Glabus. Obaj poprowadzili w piątek w Fabryce Sportu seminarium, z którego dochód zostanie przekazany dla podopiecznych domu dziecka oraz schroniska dla zwierząt w Chełmie.

- Seminarium było przeprowadzone na naprawdę wysokim poziomie. Poznaliśmy m.in. nowe techniki walki. Ogromne doświadczenie i styl Marcina Różalskiego zrobiły na nas duże wrażenie. Była to bardzo cenna lekcja. Trening nie był lekki, ale na pewno owocny – powiedział nam Damian Grzywna, jeden z uczestników seminarium.

TS

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe