Najpierw dzieci z miasta

  • 6.02.2018, 09:16
  • AN
Najpierw dzieci z miasta
Taka zasada obowiązuje podczas naboru do klas pierwszych miejskich szkół podstawowych. Zapisy rozpoczną się już 19 lutego.

Chełm podzielony jest na tzw. obwody i to zgodnie z nimi odbywa się rekrutacja do miejskich podstawówek. W pierwszej kolejności szkoły mają obowiązek przyjąć dzieciaki, które zgodnie z miejscem zamieszkania przypisane są do danej placówki. 

Postępowanie zgłoszeniowe dla dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 2 marca. Rekrutacja kandydatów na wolne miejsca do klasy pierwszej, zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej, będzie się odbywała od 5 do 28 marca. Maksymalnie kandydat będzie mógł wybrać trzy szkoły, z których pierwsza określana jest szkołą pierwszego wyboru. I to właśnie tam należy złożyć wniosek rekrutacyjny.

Przypominamy, że obecnie obowiązek szkolny dotyczy dzieci od 7. roku życia.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe