Włodawa: Podstrefa prawie pewna

  • 05.02.2018, 09:56
  • TWA
Włodawa: Podstrefa prawie pewna
Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opowiedziała się za utworzeniem podstrefy ekonomicznej we Włodawie. Dokumenty w tej sprawie prawdopodobnie czekają już tylko na podpis ministra rozwoju.

Przedstawiciele Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan jeszcze w październiku ubiegłego roku złożyli w ministerstwie wniosek o utworzenie podstrefy ekonomicznej we Włodawie. Minister rozwoju miał podpisać dokumenty jeszcze przed końcem grudnia, jednak ze względu na rekonstrukcję rządu wszelkie decyzje zostały wstrzymane.

Dopiero w styczniu Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpatrzyła wniosek dotyczący utworzenia włodawskiej podstrefy.

- ARP poparła nas. Dokumenty czekają tylko na podpis ministra – wyjaśnia burmistrz Wiesław Muszyński.

Teren podstrefy będzie miał ponad 8 ha gruntów, zlokalizowanych w obrębie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Są to tereny typowo inwestycyjne. Euro-Park Wisłosan uznał je za atrakcyjne. Firmy, które zdecydują się na utworzenie działalności na tym terenie, będą mogły liczyć przede wszystkim na ulgi w podatkach.

TWA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe