Szczupła sylwetka na cały rok

  • 30.01.2018, 12:57
  • MP
Szczupła sylwetka na cały rok
Wiele osób wraz z nowym rokiem postanowiło zadbać o swoje ciało i podjęło decyzję o odchudzaniu. Zbędnych kilogramów można pozbyć się nie tylko treningami czy rygorystyczną dietą, ale także zabiegami kosmetycznymi. Rozmawiamy o nich z Anną Bezler, właścicielką salonu Ma Być Pięknie.

Marcin Petruk: Wśród wielu usług wspomagających odchudzanie jest m.in. sauna karbonowa FIR III. Czym jest i jak działa?

Anna Bezler: Sauna ma formę kołdry karbonowej i wykorzystuje energię promieni podczerwieni. Technologia ta przyspiesza metabolizm, oczyszcza skórę oraz tkanki podskórne, pomaga w zwalczaniu cellulitu, stymuluje produkcję kolagenu, co przeciwdziała procesom starzenia się skóry. Ponadto, zabieg "otwiera" pory skóry, przyspiesza mikro-krążenie w skórze, a to skutkuje szybszym wnikaniem preparatów kosmetycznych i zwiększeniem skuteczności ich działania. W trakcie 30-minutowej sesji można spalić 600 kcal, a ilość wytwarzanego potu odpowiada takiej samej ilości, jaka jest wydzielana podczas 10-kilometrowego biegu.  Co ciekawe, głębokość wnikania ciepła podczas zabiegu w saunie karbonowej FIR III to aż 6 cm. Pocenie jest zatem dużo intensywniejsze, a organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne. Sauna ta jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie mogą uprawiać sportu, a chcą zadbać o sylwetkę. Jej działanie sprawdzi się w strefach ciała odpornych na działanie diety lub ćwiczeń, ponieważ po jego zastosowaniu następuje pobudzenie przemiany materii oraz spalania tłuszczu.

 MP: Czy zabieg w saunie karbonowej FIR III można łączyć z innymi zabiegami?

AB: Tak, jednym z nich jest liposukcja kawitacyjna, która składa się z dwóch etapów. Najpierw rozgrzewa się tkankę przy pomocy głowicy IR. Tkanka tłuszczowa zostaje upłynniona, a fala ultradźwiękowa ma możliwość wniknąć głębiej. W drugim, zasadniczym etapie działamy na skórę głowicą do ultradźwięków w celu rozbicia komórki tłuszczowej. W ten sposób uwolnione zostają tłuszcze, które następnie transportowane są do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii. Zabieg ma na celu bezbolesne usuwanie tkanki tłuszczowej, zwłaszcza tej nagromadzonej miejscowo oraz odpornej na dietę lub ćwiczenia. Zabieg liposukcji ultradźwiękowej może być także połączony z dermomasażem, czyli intensywnym masażem podciśnieniowym zmniejszającym retencję wody w tkankach, eliminującym toksyny, uaktywniającym proces likwidacji cellulitu. Zauważalne efekty występują po 8-10 zabiegach. Innym skutecznym zabiegiem jest technologia wykorzystująca fale radiowe. Zabieg wykorzystuje prąd wysokiej częstotliwości. Fale radiowe powodują przegrzanie włókien kolagenowych w skórze, co skutkuje ich skurczenie się oraz stymuluje fibroblasty do odbudowy. Wpływa to na odbudowę oraz odmłodzenie i regenerację skóry, podniesienie owalu twarzy, zmniejszenie "worków" pod oczami oraz spłycenie zmarszczek i tzw. kurzych łapek, odmłodzenie wyglądu skóry dłoni i stóp. Fale radiowe mają także zastosowanie w zabiegach na ciało, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, ujędrniając ciało.

 

Artykuł powstał przy współpracy z salonem kosmetycznym Ma Być Pięknie, ul. Narutowicza 2A, 22-100 Chełm, tel. 698 537 811.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe