Bezpieczni w sieci

  • 29.01.2018, 10:01
  • MP
Bezpieczni w sieci
W Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkania najmłodsi poznali zasady właściwego korzystania i surfowania w sieci.

W zajęciach wzięło udział 160 uczniów ze szkół podstawowych z Chełma, Uhra, Stachosławia oraz Strupina Dużego. Monika Pietrak-Żurkowska i Danuta Krzos z Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawiły najmłodszym zasady odpowiedzialnego używania mediów społecznościowych, zarówno za pośrednictwem komputerów, jak i smartfonów.

- Najmłodsi uczniowie często korzystają z Internetu bez ograniczeń i nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą wiązać się ze ściąganiem gier lub wysyłaniem drogich SMS-ów - mówi Małgorzata Lachowska z Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. - Poprzez takie zajęcia chcemy przekazać im, jak chronić swoje dane, unikać zagrożeń i radzić sobie z agresją w sieci.

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe