Nasz najlepszy lotniczy sportowiec

  • 23.01.2018, 08:26
  • DOR
Nasz najlepszy lotniczy sportowiec
Tomasz Hornik, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ma szansę zostać najlepszym polskim sportowcem lotniczym 2017 roku. Pan Tomasz uczestniczy w ogólnopolskim plebiscycie Cumulusy 2017, który wyłoni 10 najlepszych polskich sportowców w tej dziedzinie. Właśnie rozpoczęło się głosowanie SMS-owe.

Tomasz Hornik jest studentem III roku inżynierii lotniczej ze specjalizacją pilotaż samolotowy, czołowym zawodnikiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów. Jego największe sukcesy to m.in.: drużynowe wicemistrzostwo Świata Juniorów (Pociunai 2017), dwukrotne mistrzostwo Polski Juniorów (2017/2016), pierwsze miejsce w rankingu Polski Juniorów oraz Zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach Pucharowych z cyklu Ryszarda Bittnera w kat. juniorów (2017/2016).

Tomasz Hornik znalazł się w gronie 30 osób nominowanych przez kapitułę konkursową do plebiscytu na podstawie osiągnięć zdobytych w ubiegłym roku. Na nominowanych można głosować SMS-owo od ubiegłego wtorku, tj. 16 stycznia do 2 lutego. Aby oddać głos na Tomasza Hornika, należy wysłać SMS o treści TC.PC.10 na numer 71068, koszt 1,23 PLN brutto.

Do głosowania finałowego przechodzi 15 uczestników z najwyższą liczbą punktów za nominacje i głosowanie SMS-owe. Lista finalistów zakwalifikowanych do głosowania finałowego zostanie ogłoszona 3 lutego. Natomiast od 4 do 15 lutego będzie można oddać swój głos na finalistów. Zwycięży ten zawodnik lub drużyna, która otrzyma największą liczbę głosów. Zwycięzców poznamy 17 lutego podczas uroczystej Gali Finałowej Cumulusy 2017. Najlepszy Sportowiec Lotniczy otrzyma statuetkę Złoty Cumulus. Celem plebiscytu jest promocja polskich sportowców lotniczych.

Plebiscyt organizowany jest po raz trzeci. Patronuje mu m.in.: Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem plebiscytu jest Air Sports Promotion.

- Nominacja do plebiscytu to duże wyróżnienie dla naszego studenta, jak również dla naszej uczelni, której misją jest stworzenie warunków na najwyższym poziomie do nauki, w tym doskonalenie praktycznych umiejętności, które są niezbędne podczas studiów lotniczych czy też inżynierskich. Jestem dumny ze wszystkich osiągnięć studentów i trzymam kciuki, aby Tomaszowi udało zdobyć się jak najwyższe miejsce na podium - powiedział Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Szczegóły na temat plebiscytu dostępne na: www.cumulusy.pl.

DOR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe