Gm. Krasnystaw: Akt oskarżenia za wypadek z toaletami

  • 09.01.2018, 09:41
  • GD
Gm. Krasnystaw: Akt oskarżenia za wypadek z toaletami
Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku w Zakręciu usłyszał kierowca mercedesa sprintera, od którego odpięła się przyczepa z przenośnymi toaletami. Źle zabezpieczony ładunek staranował forda. Choć pasażerka osobówki zmarła po kilkunastu dniach, biegli nie byli w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy jej śmierć miała związek z tym zdarzeniem.

Niemal półroczne śledztwo zakończyło się w ubiegłym miesiącu skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Krasnymstawie. Biegli ocenili, że główka haka w mercedesie oraz zaczep przyczepy były wyeksploatowane.

- Połączenie obydwu elementów było zbyt luźne i przekraczało dopuszczalną normę. Kierowca zaprzeczył tym opiniom. Stwierdził, że wszystko działało prawidłowo. Ustalenia biegłych przemawiały jednak za postawieniem mężczyźnie zarzutu nieumyślnego spowodowania wypadku i obrażeń u małżeństwa 61-latków z Krasnegostawu - informuje prokurator Józef Nowosad z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Do wyjaśnienia w śledztwie była jeszcze przyczyna śmierci 61-latki. Brakowało pewności, czy zgon kobiety był następstwem wypadku, czy trwających wcześniej procesów chorobowych. Pasażerka forda leczyła się bowiem onkologicznie.

- Po analizie historii choroby oraz dokumentacji obrażeń odniesionych w wypadku, biegli nie mogą jednoznacznie stwierdzić, że przyczyna zgonu była związana z tym wypadkiem - dodaje Józef Nowosad.

Przypominamy video z tego wypadku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na temat tego zdarzenia przeczytacie w najnowszym numerze Super Tygodnia Chełmskiego

 

 

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe