Miliony na naszych lotników

  • 9.01.2018, 08:35
  • AN
Miliony na naszych lotników
Chełmska PWSZ otrzymała pokaźną dotację z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Resort wesprze finansowo funkcjonowanie Ośrodka Kształcenia Lotniczego. Rektor Arkadiusz Tofil nie kryje zadowolenia.

Kwota dotacji wynosi ponad 7 mln 771 tys. zł. W tym roku jest ona o 0,5 mln zł wyższa od ubiegłorocznej.

- To dla nas powód do dumy, że po wielu latach podnoszenia jakości kształcenia oraz zwiększania zakresu szkoleń, jesteśmy największym ośrodkiem szkolenia lotniczego w Polsce. Efektywność oraz jakoś kształcenia na kierunkach lotniczych naszej uczelni została nagrodzona. To tylko umacnia nas w przekonaniu, że również na wschodzie Polski można wiele osiągnąć, jeśli tylko wykaże się determinację w działaniach – mówi rektor Arkadiusz Tofil, który 4 stycznia podpisał stosowną umowę.

Ośrodek Kształcenia Lotniczego PWSZ jest jednym z czterech akademickich ośrodków w Polsce szkolących kadrę lotnictwa cywilnego. W ostatnim roku 24 studentów otrzymało zawodową licencję samolotową, sześciu studentów wyszkoliło się do licencji zawodowej śmigłowcowej, zaś 19 do licencji mechanika lotniczego, co daje najwyższą liczbę w ogólnym zestawieniu spośród wszystkich uczelni wyższych.

- Staramy się być liderami w obszarach, w jakich jest to możliwe – dodaje rektor. – Ten rok możemy zaliczyć do udanych, przynajmniej jeśli chodzi o zabezpieczenie działalności ośrodka. Nasi studenci, którzy są głównymi beneficjentami, mogą być spokojni o cały proces kształcenia lotniczego. Kwota przyznanej dotacji będzie mieć też prawdopodobnie wpływ na większy nabór w przyszłym roku – dodaje.

Obecnie w PWSZ w Chełmie na specjalnościach pilotaż samolotowy i śmigłowcowy studiuje ponad 100 osób, podobnie jak na specjalności mechanika lotnicza. W ubiegłym roku szkoleniem lotniczym objętych było 220 studentów, którzy łącznie zrealizowali ponad 6 tysięcy godzin szkolenia.

– Nasi absolwenci znaleźli zatrudnienie w Polskich Liniach Lotniczych LOT, Wizz Air, Ryanair, Travel Service oraz EnterAir. Oprócz tego są zatrudniani na stanowiskach instruktorskich w ośrodkach szkolenia oraz w aeroklubach, pracują jako personel lotniczy również w Ośrodku Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie – dodaje Łukasz Puzio, dyrektor Centrum Lotniczego.


Podobne artykuły:

Dadzą studentom etaty

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe