Włodawa: Umowa na solary podpisana

  • 02.01.2018, 10:34 (aktualizacja 02.01.2018, 10:37)
  • TWA
Włodawa: Umowa na solary podpisana
Władze miejskie podpisały w urzędzie marszałkowskim umowę na realizację projektu dotyczącego montażu kolektorów słonecznych. Jeszcze w tym miesiącu ma być ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się założeniem urządzeń na posesjach.

Inwestycja warta jest około 4 mln zł. Przewiduje montaż solarów na 392 domach jednorodzinnych we Włodawie.

- Dofinansowanie wyniesie 85 proc. Cieszymy się, że je otrzymaliśmy, bo włodawianie bardzo czekali na kolektory słoneczne. Tuż po Nowym Roku rozpoczniemy procedurę przetargową. Mam nadzieję, że uda się nam wyłonić wykonawcę w ramach kwoty, jaką dysponujemy, bo wiem, że w innych samorządach różnie bywa – tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Jeśli firmę uda się wybrać już w pierwszym przetargu, to wiosną powinna rozpocząć montaż kolektorów. Realizacja inwestycji potrwa dwa lata. Jakie koszty poniosą mieszkańcy?

- Na pewno będzie to 15 proc. wszystkich wydatków, ale kwotowo nie jesteśmy w stanie ich dzisiaj określić. Wielkość wkładu własnego będzie uzależniona m.in. od tego, ile paneli solarnych zostanie zamontowanych na posesji i czy będą montowane na dachu, ścianie, czy na gruncie. Koszty te poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu – dodaje Muszyński.

TWA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe