O kopalni z Morawieckim

  • 22.12.2017, 09:02 (aktualizacja 22.12.2017, 09:06)
  • MP
O kopalni z Morawieckim
20 grudnia Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego, oraz Hieronim Zonik, burmistrz Siedliszcza, spotkali się z posłem Kornelem Morawieckim. Przedstawili mu aktualną sytuację związana z budową kopalni Jan Karski w Kuliku.

Obaj burmistrzowie opisali Kornelowi Morawieckiemu problemy, jakie napotykają samorządy lokalne podczas przygotowywania planów pod inwestycje. Mówili również o szansie na rozwój, jaką otwiera budowa kopalni węgla.

- Kornela Morawieckiego zainteresowaliśmy tym tematem jeszcze jesienią, podczas cyklu konferencji, którym patronował - mówi Stanisław Bodys. - Już wtedy był bardzo przychylny inwestycji w Kuliku, więc na ostatnim spotkaniu przekazaliśmy stan spraw z nią związanych. Przyznał, że jest to olbrzymia szansa dla rozwoju Polski Wschodniej, jak i całego kraju. Dla nas natomiast jest to bardzo cenne wsparcie ze strony parlamentu.

Podczas spotkania burmistrzowie przekazali również list w sprawie poparcia dla inwestycji skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego.


Teraz czytane:

Szukamy dawcy dla Łukasza

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe