Siedliszcze stawia na inwestycje

  • 19.12.2017, 21:04 (aktualizacja 20.12.2017, 13:10)
  • Artykuł sponsorowany
 Siedliszcze stawia na inwestycje
Siedliszcze, gmina licząca 36 miejscowości i 28 sołectw, odzyskało prawa miejskie na początku 2016 r. Od tamtej pory dynamicznie się rozwija, powstaje nowa infrastruktura i budowane są kolejne drogi. O trwających i planowanych inwestycjach w Siedliszczu rozmawialiśmy z burmistrzem Hieronimem Zonikiem.

Będzie bezpieczniej

Jedną z najważniejszych inwestycji, która zacznie działać w przyszłym roku, jest posterunek policji, który powstaje przy ul. Leśnej w pobliżu lecznicy dla zwierząt. Efekt i postęp prac są widoczne z dnia na dzień. Obecnie stoją już ściany, w najbliższym czasie znajdzie się na nich dach i rozpoczną się prace wykończeniowe.

- Działkę pod budowę bezpłatnie oddaliśmy Wojewódzkiej Komendzie Policji w Lublinie, dodatkowo przekazaliśmy 70 000 zł na dokumentację i część prac - zaznacza Hieronim Zonik. - Ponadto w przyszłym roku chcemy zabezpieczyć fundusze na dwa samochody dla policjantów. Równocześnie z pracami budowlanymi trwają przygotowania pod nową nawierzchnię asfaltową drogi dojazdowej do posterunku. 

Budowa posterunku policji w Siedliszczu

Posterunek będzie jednopoziomowym budynkiem z parkingami i garażami. Zgodnie z założeniami, zacznie funkcjonować na koniec III-ego lub na początku IV-tego kwartału przyszłego roku.

 

Z myślą o najmłodszych

Kolejną obecnie realizowaną inwestycją jest przedszkole, w którym będzie uczyła się setka dzieci. Kamień węgielny pod nową placówkę został wmurowany w środę. Dotychczasowe przedszkole funkcjonowało w zabytkowym pałacu Węglińskich. Gmina Siedliszcze w całości pokryła koszt budowy przedszkola, czyli ok. 1 500 000 zł.

- Przedszkole będzie parterowe, bardzo nowocześnie wyposażone, a w każdej sali znajdzie się odrębna szatnia i pomieszczenia sanitarne - wyjaśnia Hieronim Zonik. - Od września przyszłego roku będą się w nim już uczyć najmłodsi mieszkańcy Siedliszcza. 

Wizualizacja przedszkola w Siedliszczu

Społeczne "TAK" dla kopalni

W ostatnim czasie na terenie gminy Siedliszcze trwały konsultacje z mieszkańcami dotyczące jednej z najważniejszych przedsięwzięć, czyli kopalni Jan Karski. Blisko 3/4 ankietowanych popiera jej budowę, widząc w tym przyszłość i stabilny krok w dalszym rozwoju. Według Prairie Mining, kopalnia będzie produkować rocznie ok. 6,3 mld ton węgla. Pracę znajdzie w niej w 10 000 osób. Jan Karski ma zacząć funkcjonować w 2022 r., ale władze Siedliszcza mają nadzieję, że już wcześniej przyniesie to dodatkowe korzyści gospodarcze.

- Wierzymy, że w najbliższej przyszłości w naszej gminie będą się pojawiać kolejni inwestorzy i przedsiębiorcy, chcący otworzyć tu nową działalność - mówi burmistrz Hieronim Zonik. - To kolejne miejsca pracy oraz olbrzymia szansa dla całego naszego regionu na szybki rozwój gospodarczy.

 

Kolejne inwestycje

Wspomniane wyżej przedsięwzięcia to nie wszystkie elementy rozwojowe gminy Siedliszcze. Kolejne plany obejmują także modernizację kolejnych dróg.

- Z końcem listopada otrzymaliśmy informację o przyznaniu ponad 220 000 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę drogi miedzy Siedliszczem a Majdanem Zahorodyńskim - mówi burmistrz. - W przyszłym roku remontu doczekają się także ul. Spacerowa, ok. 2 km drogi w Woli Korybutowej oraz ok. 220 m nawierzchni asfaltowej w Bezku przez Osiedle RZD.

Oprócz inwestycji drogowych, przyszły rok to również następne prace infrastrukturalne. Do końca września planowane jest zakończenie modernizacji ujęcia wody w Siedliszczu. Kanalizacja będzie ponadto budowana na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Cichej.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bolo polo
Bolo polo 26.12.2017, 11:05
Może zamiast robić drogi przydało by się zająć np. psami które biegają po Siedliszczu w dzień i w nocy nie można nawet ze swoim psem na smyczy wyjść bo się rzucają, i zrobić coś nowego dla młodzieży żeby było gdzie pójść usiąść coś w tym stylu bo niby miasto nie ma gdzie pójść ????
rob
rob 25.12.2017, 19:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

nieladnie
nieladnie 24.12.2017, 02:14

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ewunia
ewunia 24.12.2017, 01:36
Inwestycje jako kiełbasa wyborcza dla mieszkańców. Tylko gdzie ten burmistrz był przez 28 lat? Na emigracji? Że dopiero teraz zaczął myśleć o gminie?
ano
ano 23.12.2017, 14:41
Jestem za nowymi inwestycjami....ale należy zakończyć stare a jest kilka dróg zaczętych a nie skończonych .....
yeti
yeti 20.12.2017, 14:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kazik
kazik 20.12.2017, 10:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

olo
olo 19.12.2017, 22:29
mądre władze i jest rozwój... a w takich Leśniowicach, Dubience czy Żmudzi to takie władze "wicie rozumicie" nie da si, nie ma piniendzy...

Pozostałe