Radny uratował dobytek sąsiada

  • 05.12.2017, 14:22 (aktualizacja 09.12.2017, 13:24)
  • GD
Radny uratował dobytek sąsiada
Pożar w Majdanie Średnim w porę dostrzegł Marek Łysakowski, radny z sąsiedniej gminy Gorzków. - Zauważyłem, że nad posesją sąsiadów unoszą się kłęby dymu. Ogień już szalał w komórce.

Do zdarzenia doszło w ubiegły środę (29 listopada). Właściciel murowanego budynku gospodarczego rozpalił w kozie, aby przygotować pokarm dla zwierząt. Następnie, nie przeczuwając żadnego zagrożenia, poszedł do domu na kawę.

W trakcie jego nieobecności zaczęły się tlić łatwopalne materiały, które były zgromadzone przy piecu. Ogień się rozprzestrzeniał, a z pomieszczenia zaczęły wydostawać się kłęby dymu.

- Mieszkam na wzniesieniu, więc wszystko było dobrze widać. Trochę zaniepokoiłem się, bo nigdy nie było u sąsiadów tyle dymu. Postanowiłem sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Na miejscu okazało się, że pali się w budynku starej obory, w której znajdował się piec - opowiada Marek Łysakowski, który mieszka w sąsiedniej wsi Borsuk.

Radny pobiegł do domu gospodarzy, aby ich zaalarmować o rozprzestrzeniającym się pożarze. Właściciele budynku byli w szoku. Nie mieli pojęcia, że ogień szaleje w komórce.

- Na pomoc przybiegł nam jeszcze drugi sąsiad. Jeszcze przed przyjazdem strażaków staraliśmy się wynieść jak najwięcej sprzętu i wyposażenia z drewnianej komórki, która przylegała do płonącego budynku. Zadymienie było tak duże, że nie dało się wejść do środka, by ugasić piec - relacjonuje pan Marek.

Na szczęście strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej dotarli w odpowiednią porę. Pożar udało się ugasić. Większych strat materialnych nie było. Wdzięczni gospodarze prosili strażaków, aby umieścić nazwisko Marka Łysakowskiego w protokole z akcji gaśniczej.

- Nie uważam, że zrobiłem coś wyjątkowego. Myślę, że każdy na moim miejscu zachowałby się podobnie. Najważniejsze jest, że sąsiadom nic się nie stało - kwituje Marek Łysakowski.

 


Gorący temat!!!

Izbica: Karetka z pacjentem wjechała do rowu [video!!!]

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe