Podejrzani o szereg oszustw

  • 16.10.2017, 10:56 (aktualizacja 20.10.2017, 09:59)
  • (apm)
Podejrzani o szereg oszustw
20 zarzutów usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu chełmskiego w wieku 24 i 57 lat. Mężczyźni wystawiali ogłoszenia o sprzedaży części motocykli i maszyn rolniczych wraz z dokumentami. Zaliczki przyjmowali, ale zakupionych towarów nie wysyłali.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy, realizując posiadane informacje, zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Wojsławice oraz 57-letniego mieszkańca gminy Leśniowice.

- Jak ustalili śledczy, obaj mężczyźni od kwietnia do września br. za pośrednictwem portali internetowych oferowali do sprzedaży części motocykli i maszyn rolniczych wraz z dokumentami – mówi Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie.

Zobacz też: Zwłoki noworodka znalezione w ogródku

- Pobierali przy tym zaliczki od osób zainteresowanych ich kupnem. Następnie po otrzymaniu pieniędzy na konta, nie wysyłali im zamówionych towarów. Do tego celu wykorzystywali rachunki bankowe prowadzone na rzecz innych osób.

Podejrzani mężczyźni swoim przestępczym procederem spowodowali straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 23 tys. zł.

W środę (11 października) mężczyźni usłyszeli 20 zarzutów. Zostali też doprowadzeni do prokuratury, gdzie wobec starszego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

(apm)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 30.01.2019, 06:04
Mam pytanie związane z dawnym POM, dlaczego gmina nie zadba o to miejsce, o to co tam jeszcze zostało?
https://www.youtube.com/watch?…
Alojzy
Alojzy 30.01.2019, 13:32
Też jestem ciekawy dlaczego tam to tak wszystko zostało

Pozostałe