Wybieg dla psów w rękach osiedla

  • 26.09.2017, 09:34 (aktualizacja 29.09.2017, 14:33)
  • AN
Wybieg dla psów w rękach osiedla
To mieszkańcy zdecydują, czy na osiedlu Cementowni powstanie wybieg wraz z placem zabaw dla psów. Urzędnicy miejscy najpierw odrzucili wniosek, ale później zmienili zdanie. Pomysł zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną.

Przewodniczący rady osiedla Cementowania Dariusz Wojciechowski chce urządzić w Ogródku Jordanowskim interaktywny plac zabaw dla psów. Zwierzaki byłyby tam wyprowadzane i zyskałyby miejsce do zabawy. Zasady miały być określone w regulaminie terenu. Wojciechowski nawiązał już nawet współpracę z Chełmską Strażą Ochrony Zwierząt, która wstępnie zadeklarowała, że będzie się tą działką opiekowała.

Wszystko było dogadane, jednak okazało się, że urzędnicy opiniujący wnioski mają zbyt dużo wątpliwości prawnych. Zespół był mocno podzielony w kwestii dopuszczenia tego projektu do głosowania. Wątpliwości budziły funkcje terenu, który pierwotnie był przeznaczony do wypoczynku dzieci i młodzieży, a nie zwierząt. Ponadto brak było uszczegółowienia zakresu zadania przez zgłaszającego, co utrudniało oszacowanie wartości inwestycji. Pojawiły się również wątpliwości dotyczące interpretacji zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego.

Komentarze internautów:

O pomyśle wybiegu dla psów pisaliśmy TUTAJ

W czwartek na stronie internetowej budżetu obywatelskiego pojawiła się lista wniosków zaopiniowanych pozytywnie lub negatywnie. Wybieg dla psów w Ogródku Jordanowskim został dopuszczony do głosowania.

Na 13 wniosków z osiedla Cementownia 11 weszło do głosowania, a dwa nie. Komisja opiniująca odrzuciła propozycję remontu oświetlenia ulic Cementowej i Chomentowskiego. Chodziło o wymianę kloszy i żarówek istniejących latarni oraz okablowania doprowadzającego prąd do lamp oświetleniowych. Urzędnicy ustalili, że pomysł ten narusza m.in. prawo własności, oświetlenie uliczne jest bowiem własnością Rejonu Energetycznego o/Chełm.

Weryfikacji merytorycznej nie przeszedł także pomysł budowy chodnika od skrzyżowania ul. Przemysłowej z ul. Kolejową i ul. Fabryczną, po prawej stronie w kierunku Cementowni do garaży. Miasto nie dysponuje wystarczającym terenem do realizacji tego zadania.

AN

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aniaaaaa
aniaaaaa 26.09.2017, 12:44
Wybieg dla zwierząt jest bardzo potrzebny!

Pozostałe