Banaszak strzela, Chełmianka wygrywa

Trwa dobra passa trzecioligowej Chełmianki Chełm. W sobotę podopieczni trenera Artura Bożyka zainkasowali kolejne trzy punkty. Tym razem biało-zieloni pokonali u siebie Avię Świdnik 1:0. Trzy punkty gospodarzom zapewnił gol Przemysława Banaszaka.

Autor: Chełmianka Chełm - Avia Świdnik

Chełmianka wyszła na prowadzenie już w 5. minucie spotkania. W zamieszaniu podbramkowym strzał oddał Paweł Uliczny, ale obrońcy Avii zdołali zablokować piłkę. Ta trafiła jednak pod nogi Przemysława Banaszaka, który uderzeniem po ziemi zmusił bramkarza świdnickiej drużyny do kapitulacji. W 38. minucie bliski wyrównania był Wojciech Białek, ale strzelając z dystansu, trafił w słupek.

Podobnie było po zmianie stron. Podopieczni trenera Bożyka dłużej utrzymywali się przy piłce, a nieliczne ataki Avii przerywali ofiarnie grający obrońcy Chełmianki. W 60. minucie biało-zieloni byli bliscy podwyższenia rezultatu, ale futbolówka po strzale Aleksieja Pritulaka trafiła w słupek.

W końcowych minutach sędzia zmuszony był przerwać mecz, bo kibice Chełmianki zaczęli wrzucać na boisko petardy. Po chwili pojedynek wznowiono, ale gole już nie padły.

- To nie było łatwe spotkanie. Avia postawiła nam trudne warunki. Tylko ofiarne interwencje zapobiegły utracie gola. Cieszymy się, że udało nam się utrzymać korzystny wynik do końca meczu – powiedział nam Artur Bożyk, szkoleniowiec Chełmianki.

Kolejne spotkanie biało-zieloni rozegrają w najbliższą sobotę (23 września) o godzinie 16. Ich rywalem będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik 1:0 (1:0)

Bramka: Banaszak 5`.

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, D. Niewęgłowski, Jabkowski (85 Budzyński), Chodziutko, Kobiałka (90 Koprucha), Kompanicki, Uliczny, Koszel (65 Kotowicz), Pritulak (65 Chariasz), Banaszak.

Avia: Piotrowski – Wrzesiński, Orzędowski, Nowak (46 Czułowski), Białek (65 Olszak), Piekarski, Maluga, Szymala (46 Wołos), Barański, Kołodziej, Mazurek.

Żółte kartki: Pritulak, Uliczny, Jabkowski, Chariasz (Ch).

Sędziował: Michał Fudala (Brzesko).

Wyniki pozostałych sobotnich meczów 8. kolejki III ligi grupy IV:

Stal Rzeszów – Unia Tarnów 1:0, MKS Trzebinia – Resovia Rzeszów 1:1, Soła Oświęcim – Podlasie Biała Podlaska 2:2, Wiślanie Jaśkowice – Podhale Nowy Targ 3:0,Wólczanka Wólka Pełkińska – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0,KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz 3:0, JKS 1909 Jarosław – Karpaty Krosno 1:1, Spartakus Daleszyce – Motor Lublin 1:3