gm. Fajsławice: Niezwykle romantyczne drzewo

  • 18.08.2017, 11:27 (aktualizacja 18.08.2017, 11:30)
  • GD
gm. Fajsławice: Niezwykle romantyczne drzewo
Czasami niewiele potrzeba, aby w przyrodzie dostrzec coś niezwykłego. Jeden z mieszkańców Fajsławic zauważył przy miejscowym kościele drzewo w kształcie serca. - To dobre miejsce na pamiątkową fotkę dla zakochanych - mówi Michał Stępniak.

Pan Michał jest redaktorem naczelnym "fajsławice24.pl". Zamieszczone na facebookowym koncie portalu zdjęcie od razu stało się hitem internetu. Fotkę polubiło już ponad 130 osób, ale ich liczba nadal rośnie.

Warto przy tej okazji wspomnieć historię pomnika w pobliżu kościoła w Fajsławicach. Po lewej stronie, bezpośrednio przy wejściu do świątyni, uwagę zwraca monumentalny grobowiec, w którym został pochowany Maciej Bayer. W folderze turystycznym "Poznaj Piękno Ziemi Krasnostawskiej", wydanym przez Lokalną Grupę Działania "Krasnystaw PLUS", znajduje się ciekawostka dotycząca tego obiektu.

Otóż Maciej Bayer był głównym inżynierem wykonawczym budowy drogi Piaski-Zamość. W czasie inwestycji zmarła mu ukochana żona Emma. Mężczyzna uprosił wówczas ówczesnego proboszcza, aby ten zezwolił mu na wybudowanie grobowca bardzo blisko drogi i kościoła. Duchowny zgodził się. Bayer pochował w nim małżonkę, a po latach sam w nim spoczął.

- Kto wie? Być może miłość Emmy i Macieja Bayerów przetrwała śmierć i nadal kwitnie w postaci drzewa w kształcie serca? Oczywiście to daleko idący wniosek, ale tak właśnie rodzą się miejscowe legendy. Dla romantyków nie potrzeba jednak nic więcej. Trzeba przyznać, że dzięki tej historii, miejsce nabiera symbolicznego wymiaru. Nie zdziwię się, gdyby coraz więcej zakochanych będzie tu przyjeżdżało, by robić sobie zdjęcia, a narzeczeni brali śluby w naszym kościele. Na pewno tak wyjątkowej atrakcji chyba nie ma nigdzie indziej - komentuje Michał Stępniak.

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe