Drugie podejście do promenady

  • 10.08.2017, 09:11
  • TWA
Drugie podejście do promenady
Do końca sierpnia władze miejskie mają czas na ponowne złożenie wniosku na budowę promenady nadbużańskiej wzdłuż rzeki Włodawka. Liczą na to, że i tym razem zajmie on pierwsze miejsce na liście rankingowej.

Pierwszy nabór odbył się w ubiegłym roku. Na przełomie grudnia i stycznia ukazała się lista rankingowa. Okazało się, że projekt Włodawy został oceniony najlepiej i sklasyfikowany na pierwszym miejscu. W lutym miało dojść do podpisania umowy z władzami urzędu marszałkowskiego na realizację inwestycji. Jednak zamiast tego, ukazał się komunikat informujący o anulowaniu konkursu, bez podania przyczyny.

Dopiero tydzień temu ogłoszono ponowny nabór projektów.

Składamy taki sam wniosek jak poprzednio. Liczymy, że uzyska on tyle samo punktów, albo jeszcze więcej – tłumaczy Krzysztof Małecki, sekretarz urzędu miasta we Włodawie.

Inwestycja przewiduje budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości 842 m wzdłuż Włodawki. Rozpocznie się od mostu przy starej kaflarni, a zakończy przy zbiorniku Okopiec. Planowane jest także stylowe oświetlenie wykorzystujące energię odnawialną, ławki, stojaki na rowery i taras widokowy nad rzeką. Całość będzie obejmował system monitoringu, składający się z pięciu kamer o wysokiej rozdzielczości. Zakupione zostanie również specjalne oprogramowanie komputerowe, które będzie liczyło osoby korzystające z tego traktu.

Inwestycja wyceniona została na prawie 2 mln zł. Przewidywane dofinansowanie ze środków unijnych powinno pokryć 85 proc. całkowitych kosztów.

TWA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe