Planowali inwestycje

  • 22.08.2016, 10:16 (aktualizacja 29.08.2016, 14:17)
  • MP
Planowali inwestycje
Środową sesję w Białopolu zdominowały tematy związane z lokalną oświatą oraz remontami dróg na terenie gminy. W wolnych wnioskach nie obyło się bez bardzo gorącej dyskusji.

Sesję otworzył temat boiska przy Szkole Podstawowej w Strzelcach, które będzie stopniowo modernizowane na prośbę samej młodzieży. We wrześniu zostanie tam zasiana trawa i obiekt będzie wyłączony z użytku do kolejnego roku szkolnego. Dyrektor tej placówki Zbigniew Chwedyna oznajmił również, że od września zostaną zatrudnione dwie opiekunki - jedna dla dzieci w autobusie, druga w oddziale przedszkolnym.

 

Dyrektor ZS w Białopolu Barbara Kowalska-Tomicka zapoznała radnych z zakończonymi, trwającymi oraz planowanymi pracami modernizacyjnymi w swojej placówce. Również tam szykują się zmiany kadrowe. Zatrudnieni zostaną nowi nauczyciele: wychowania fizycznego oraz języka angielskiego.

 

Podczas sesji wójt gminy Henryk Maruszewski odczytał zgromadzonym informację z wykonania budżetu gminy za I półrocze br. Wydatki objęły: położenie asfaltu na odcinku 1,8 km dróg w Strzelcach, Strzelcach Kolonii, Raciborowicach Kolonii i Białopolu i sfinansowanie projektów: zagospodarowania zbiornika Gliniaki w Buśnie na cele rekreacyjne, zakupu i montażu solarów oraz rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Białopolu i Buśnie. Ostatni z projektów może być realizowany jeszcze w tym roku.

 

- Podczas każdej sesji zawsze najgorętsza dyskusja dotyczy planowanych inwestycji - powiedział wójt Maruszewski. - Tak się składa, że na przyszły rok mamy do wykonania dwie drogi powiatowe, które wygrały konkurs PROW-u, m.in. droga w Kurmanowie i Buśnie. Będą one realizowane z udziałem środków unijnych, jak również z pieniędzy powiatu i gminy. Zamierzamy też złożyć dwa wnioski do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, obejmujących 950 m drogi w Horeszkowicach oraz drugie 950 m w Raciborowicach.

 

Urząd Gminy Białopole otrzymał ponadto dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości 40 000 zł. Jej rozdysponowanie wywołało ożywienie zebranych. Radny Leszek Goszczyński przekonywał, że modernizacji wymaga droga w Teresinie, zaś radny Wiesław Napora podkreślał podobną potrzebę na drodze w Kolonii Raciborowice. Ostatecznie została podjęta decyzja, że w tym roku za kwotę 20 000 zł zostanie jedynie utwardzona droga w Teresinie. Obydwa zadania zostaną zapisane w budżecie na przyszły rok i być może uda się na nie uzyskać dotację z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Gruntów Rolnych na gruntowny remont.

 

Zobacz też: W Sawinie jak zwykle gorąco! Nie damy się zastraszyć

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe