Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Krasnystaw: Protest drogowy w Zażółkwi

Transparenty z hasłami, wywieszanie flag oraz petycja w sprawie przebudowy i odwodnienia drogi wojewódzkiej - to tylko niektóre elementy protestu mieszkańców Zażółkwi. Decyzja o proteście zapadła podczas ostatniego zebrania wiejskiego.
Gm. Krasnystaw: Protest drogowy w Zażółkwi

Spotkanie 17 lipca otworzyła sołtys Grażyna Atras. Na wstępie mówiła o liście otwartym  mieszkanki Zażółkwi, który wywołał poruszenie wśród internautów na portalu społecznościowym. Potwierdziła wszystkie opisane problemy związane z drogą wojewódzką oraz odniosła się do nieprzychylnych komentarzy.

- Nie jest tak, że nic nie robi się w sprawie drogi wojewódzkiej. Apelujemy na różnych spotkaniach o rozwiązanie naszych problemów w Zażółkwi. W ubiegłym roku zbieraliśmy podpisy. Myślę, że teraz taką akcję należy powtórzyć. Musimy jednak działać razem, bo sołtys czy radny sam niewiele zdziała - przekonywała Grażyna Atras.

Wanda Domańska wyjaśniła natomiast, dlaczego napisała list otwarty. Podkreśliła, że należy wykorzystać entuzjazm i pozytywny odzew wielu osób w sprawie przyłączenia się do protestu drogowego.

- Nie wiem, czy tym listem otwartym włożyłam kij w mrowisko, ale powinniśmy zacząć działać. Jak my się ruszymy, to pójdą za nami inni. Może nie każdemu dogodzimy i nie wszyscy będą zadowoleni, ale przecież chyba wszyscy chcemy żyć bezpiecznie - stwierdziła autorka listu.

Do nieformalnego komitetu, który zajmie się zbiórką podpisów pod petycją, zgłosili się mieszkańcy z różnych części wsi. Na zebraniu wszyscy ustalali, jakie znajdą się na nich hasła. Przyłączenie się do protestu zadeklarował sołtys Krzysztof Nadolski z sąsiedniego Rońska. Wyjaśniał, że mieszkańcy tej wsi zmagają się z takimi samymi problemami, jakie są w Zażółkwi.

- Dobrze, że mieszkańcy Zażółkwi organizują się w sprawie drogi wojewódzkiej. Pod petycją trzeba zebrać jak najwięcej podpisów. Moim zdaniem, trzeba zachęcić do tego ludzi z miasta, którzy mieszkają przy tej trasie. Będę również o tym problemie rozmawiał z zarządcami drogi, aby zadanie zostało umieszczone w ich przyszłorocznym budżecie - mówił wójt Janusz Korczyński.

W ubiegłym tygodniu delegacja mieszkańców Zażółkwi odwiedziła wójta i przewodniczącego rady gminy.

Należy jeszcze odnotować, że na zebraniu wiejskim w Zażółkwi poruszono kwestię konieczności skutecznego remontu i poszerzenia tzw. kombajnówki, czyli drogi dojazdowej do pól. Sołtyska zaprosiła też mieszkańców na poświęcenie wieńca dożynkowego 15 sierpnia oraz na spotkanie integracyjne po mszy dziękczynnej. Zaapelowała również o interesowanie się sprawami szkoły Trójki.

 

Zobaczcie jak wygląda droga po burzy. Video z kamerki samochodowej:

zazolkiew.mp4

W najnowszym numerze Super Tygodnia Krasnostawskiego przeczytacie więcej o proteście.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama